Silikonové implantáty, nebo tuková augmentace? Která metoda zvětšení prsou je pro vás vhodnější?

Toužíte po krásných a plných prsou, která vám dodají sebevědomí a přitažlivost? I když vás příroda bujným a dokonale tvarovaným poprsím neobdařila, díky plastické chirurgii se jím můžete pyšnit i vy. Zvětšení prsou patří mezi nejčastěji prováděné chirurgické zákroky a existuje hned několik metod, jak dosáhnout dekoltu vašich snů. V tomto článku se podíváme na nejčastější možnosti a faktory, které je třeba zohlednit při výběru vhodné metody. 

Co je to zvětšení prsou a jak probíhá? 

Zvětšení prsou je zákrok, který dokáže bezbolestně a poměrně rychle vyřešit problém s nedostatečným objemem nebo asymetrií vašeho dekoltu. Zvětšení neboli augmentace poprsí trvá na naší klinice zhruba hodinu, lze jej kombinovat i s modelací prsou a provádí se třemi způsoby: 

1. Augmentace prsou pomocí silikonových implantátů 

Augmentace pomocí silikonových implantátů patří mezi nejžádanější metody zvětšení prsou. Umožňuje největší variabilitu výsledku – poprsí lze díky vložení silikonových implantátů zvětšit až o několik velikostí. Při výběru velikosti implantátu je však kromě vašeho přání také třeba zohlednit vaši celkovou postavu, výšku a šířku hrudníku nebo velikost prsní žlázy. 

Kromě velikosti implantátu je třeba vybrat také jeho tvar, který může být buď kulatý, nebo anatomicky tvarovaný. I při jeho výběru zohledňujeme vaše přání a tělesné proporce. Kulaté implantáty se nejčastěji používají za účelem dosažení plnější horní části dekoltu, anatomické jsou více variabilní a pomáhají tak dosáhnout co nejpřirozenějšího výsledku.  

Výhody silikonových implantátů: 

 • větší variabilita výsledku – možnost zvětšení prsou až o několik velikostí, 
 • plnější efekt, 
 • Ideální pro zvedání prsou. 

Nevýhody silikonových implantátů: 

 • vyšší cena, 
 • vyšší riziko případných komplikací kvůli cizímu materiálu v těle. 

2. Tuková augmentace (lipolifting)

Zvětšení prsou pomocí vlastního tuku představuje velmi šetrnou a efektivní metodu, která kombinuje zvětšení prsou s liposukcí. Během zákroku odsajeme potřebné množství tukové tkáně z vašich problémových partií, tu následně pomocí speciálního přístroje důkladně vyčistíme a aplikujeme do prsou.  

Tuková augmentace je však limitována množstvím tuku, který lze do dekoltu přenést, a nedokáže tak dosáhnout takových výsledků, jako zvětšení poprsí pomocí silikonových implantátů. 

Výhody tukové augmentace: 

 • přirozenější vzhled, 
 • žádný cizí materiál v těle – méně možných zdravotních komplikací
 • dva zákroky v jednom (liposukce + zvětšení prsou), 
 • nižší cena. 

Nevýhody tukové augmentace: 

 • možnost zvětšení prsou maximálně o jednu velikost
 • efekt je viditelný spíše na menším poprsí. 

3. Kompozitní augmentace (kombinace silikonových implantátů a vlastního tuku)

Kompozitní augmentace je efektivním řešením, jak dosáhnout maximálního zvětšení prsou, a přitom stále zachovat jejich přirozený vzhled. Hodí se skvěle pro všechny ženy, u nichž by samotné silikonové implantáty vypadaly kvůli jejich proporcím nepřirozeně, a které zároveň nemají dostatek vlastního tělesného tuku na zvětšení prsou pouze metodou tukové augmentace.  

Silikonový implantát umožní požadované zvětšení prsou, malé množství vlastní tukové tkáně pak přechod mezi implantátem a podkožím dostatečně obalí a skryje.  

Výhody kompozitní augmentace: 

 • prsa působí přirozenějším dojmem, 
 • možnost doladit tvar silikonových implantátů pomocí tuku, 
 • zabrání viditelnosti okrajů silikonových implantátů u příliš štíhlých žen. 

Nevýhody kompozitní augmentace: 

 • vyšší cena než u samotné tukové augmentace. 

Co dalšího vzít před zvětšením prsou v potaz 

Pokud uvažujete o zvětšení prsou, domluvte si nejdříve nezávaznou konzultaci s naším chirurgem. Ten zhodnotí váš zdravotní stav, probere s vámi vaše přání, plány do budoucna i případné finanční možnosti. S ohledem na to pak navrhne nejvhodnější metodu přímo pro vás.  

Jestliže vám k poprsí vašich snů schází potřebné finance, jsme navíc schopni zajistit vám financování pomocí úvěru.  

Napsat komentář