Zpět v čase s faceliftem

Stojíte před zrcadlem a máte pocit, že s vaší krásou už to není úplně ono? Zdá se vám, že kontury obličeje povadají, vrásky jsou stále hlubší a vy vypadáte unaveně a vyčerpaně, i když se tak vůbec necítíte? Pátráte, která z osvědčených omlazovacích metod je ideální právě pro vás? Možná to bude facelift, pojďme to společně zjistit!


Plíživý nepřítel

Nejdřív jsou to drobnosti – sem tam jemná vráska nebo rýha, trochu uvolněná kůže. Den za dnem tkáně obličeje povolují, tvoří se přebytky kolem brady, hluboké nosoretní rýhy i vrásky na čele, obočí poklesá a pomaličku z nás dělá zamračené unavené bručouny. Před zrcadlem se to ještě nějakou dobu nezdá tak dramatické, protože změny související s věkem bývají plíživé a my si na ně postupně zvykáme. Když si ale jednoho dne položíme vedle sebe pět let starou fotografii a portrét ze současnosti, jsme zděšeni – opravdu jsme tolik zestárli? A jak je možné, že ta skvělá péče a nejrůznější procedury naše stárnutí nedokázaly zastavit? Příčinou bývá to, že tenhle nepříjemný proces již natolik pokročil, že zasáhl hlubší struktury obličeje a běžná péče a estetická dermatologie začaly být na změny krátké. Právě tohle bývá prvním signálem, že nastal čas na facelift. Samotný věk je totiž v rozhodování jen číslo. Mnohem důležitější jsou jiné faktory. Každý z nás máme odlišné genetické předpoklady, jinou kvalitu kůže a ruku na srdce – každý z nás také vede úplně jiný životní styl a snáší například stres. Proto se i známky stárnutí u někoho projeví dřív, u jiného později. Pokud tedy řekneme, že se většina lidí nechává operovat mezi 45 a 55 rokem života, bude to pro vás údaj zcela orientační.

Atraktivně a přirozeně

Pokud se rozhodujeme pro facelift, naše přání je jasné – chceme být atraktivní, mladší, svěží a přirození. Právě na přirozenost se v estetické chirurgii klade velký důraz. Správně provedený facelift tedy vlastně poznáme podle toho, že ho na druhém člověku vůbec nepoznáme. Po takovém faceliftu bude mít vaše okolí pocit, že jste „nějak“ omládli, více vám to sluší a jednoduše vypadáte skvěle. Proč tomu tak ale je, může zůstat vaším malým tajemstvím.

K přirozenosti celého výsledku značně napomáhá nejen vypnutá kůže na obličeji, ale i řada dalších drobností. Proto lékaři často provádějí kombinaci více zákroků. Například spojí facelift s tzv. neckliftem, tedy vypnutím kůže na krku. Mnohdy také upravují pokleslá oční víčka nebo obočí nebo upravují stárnoucí rty. Právě tyto nedostatky by totiž nechtě mohly prozradit náš skutečný věk.

Protože proces stárnutí je vysoce individuální, může se stát, že se problémy začnou objevovat postupně. U někoho to může být zamračený výraz způsobený poklesem obočí a zvrásněným čelem, někdy stárne nejprve oblast rtů, jindy poklesávají oční víčka a tvoří se pod nimi pytle. Plastická chirurgie proto umožňuje upravit jednotlivé oblasti odděleně. Například – máte zvrásněné čelo, ale s oblastí tváří a brady jste ještě spokojeni? Potom není třeba podstupovat kompletní facelift, ale stačí upravit čelo nebo obočí. V takové situaci mluvíme o frontliftu či browliftu. Někdy můžete mít pocit, že by bylo lepší udělat rovnou preventivně kompletní facelift. To však není žádoucí. Pokud by se totiž facelift provedl ještě v době, kdy má kůže dostatečnou elasticitu, mohly by se vlivem jejího smrštění roztáhnout operační jizvy a výsledek by nebyl estetický.

Ten pravý lékař

Asi v každém, kdo se rozhoduje pro plastiku obličeje, zahlodá obava, aby operace dobře dopadla. Vlastní operaci má v rukou především lékař, ale klient má v rukou také to podstatné – volbu lékaře. V dnešní době už naštěstí není žádný velký problém opatřit si ke správnému rozhodnutí potřebné informace o práci konkrétního lékaře. Hodně prozradí zkušenosti a doporučení od klientů, ale také fotografie před a po. Plastická chirurgie totiž stojí nejen na obrovském množství znalostí a zkušeností, ale také na vysoce individuálním umění každého z operatérů.

Dalším krokem ke správné volbě je setkání s plastickým chirurgem při osobní konzultaci. Krom toho, že s ním můžete probrat svoje představy i obavy, velmi rychle poznáte, jestli si vzájemně sednete a můžete se mu svěřit do rukou.

Udržet si mládí

Facelift je operace, která vám vrátí mladistvou a atraktivní vizáž a můžeme vám slíbit, že si jí užijete po mnoho let. Bohužel, i když bychom si to moc přáli, facelift nedokáže zastavit proces dalšího stárnutí. Po letech se tak můžou znovu objevit vrásky nebo pokleslé kontury. Naštěstí jim dokážeme velmi účinně předcházet a tyto projevy stárnutí zpomalovat. Jedná se například o aplikaci výplní na bázi kyseliny hyaluronové, použití injekce k vyhlazení vrásek nebo přístrojová omlazení pomocí radiofrekvence, laseru či intenzivního pulzního světla. Skvěle se uplatňuje také mezoterapie nebo plazmaterapie. A pokud byste chtěli, po osmi až deseti letech je možné facelift zopakovat.

Věčné mládí vám zaručit nedokážeme, ale mladistvou a atraktivní vizáž si na dlouhé roky s námi dopřát můžete. Tak neváhejte a zkuste k nám přijít na konzultaci!

Napsat komentář