Jaké jsou nejčastější důvody zmenšení prsou?

I když sní spousta žen o plném dekoltu, majitelky velkých prsou si většinou přejí pravý opak. Gigantomastie neboli nadměrně vyvinuté poprsí s sebou totiž často nese řadu fyzických i psychických potíží. V takových případech pak může být vhodným řešením právě zmenšení prsou. Jak však poznat, že je tato operace vhodná i pro vás? ojďte se s námi podívat na faktory, které je třeba při rozhodování o zmenšení prsou zohlednit.

Jste vhodným uchazečem o zmenšení prsou?

K výraznému zvětšení poprsí dochází většinou už v pubertě, později v průběhu života pak po těhotenství či menopauze. Vliv má v první řadě genetika, ale podstatně mohou ovlivnit velikost vašeho dekoltu i hormonální či metabolické změny, obezita a některá gynekologická onemocnění.

Zmenšení prsou je vhodné pro všechny ženy, které nejsou s nadměrnou velikostí svého poprsí spokojeny. Ať už z estetických, praktických, či dokonce zdravotních důvodů. Zákrok je navíc skvělým řešením i při asymetrii prsou – takové případy řešíme nejčastěji zmenšením většího prsu a domodelováním souměrného tvaru prsu druhého.

Zdravotní potíže, které vám pomůže zmenšení prsou vyřešit

Ze zdravotního hlediska je redukce velikosti a objemu nadměrně vyvinutého poprsí více než vhodná. Zmenšení prsou vám v takovém případě totiž dokáže ulevit od řady zdravotních komplikací, které vám dosud znepříjemňovaly život:

  • bolesti ramen, zad a krku,
  • bolesti hlavy,
  • bolesti horních končetin,
  • nadměrná citlivost a bolestivost prsou,
  • ekzémy, plísně a další kožní problémy v oblasti pod prsy,
  • otlaky na ramenou od podprsenky,
  • špatné držení těla v důsledku přetížení páteře.

Zmenšení prsou vám pomůže výše uvedené symptomy snížit, nebo dokonce zcela eliminovat, a tím přispěje k výraznému zvýšení kvality vašeho života.

Rozlučte se s problémy se sebevědomím

Zmenšení prsou vám pomůže zbavit se nejen zdravotních neduhů, ale také problémů se sebevědomím. Se symetrickými prsy lépe odpovídajícími vašim tělesným proporcím se budete cítit atraktivnější a přestanete řešit neustálé potíže s výběrem vhodného šatníku.

Už se nebudete muset omezovat při sportu ani čelit nepříjemným pohledům či nemístným poznámkám okolí směřujícím k vašemu nadměrnému dekoltu.

Omezení spojená se zmenšením prsou

Zmenšení prsou je trvalý zákrok, který vám přinese velkou úlevu. Přesto však operace nedokáže zabránit dalšímu vlivu času a gravitace, a tak mohou s přibývajícím věkem vaše prsa opět začít poklesat. V takovém případě je však možné provést jejich modelaci a znovu tak dosáhnout tvaru, se kterým budete spokojená.

Stejně tak je možné po zmenšení prsou i bezproblémové kojení. Při zákroku totiž vždy postupujeme tak, aby zůstala co největší část prsní žlázy zachována a nic tak budoucímu kojení vašeho děťátka nebránilo.

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci

Zmenšení prsou se provádí v celkové anestezii a celá operace u nás ve většině případů zabere 2–3 hodiny. Po jednodenní hospitalizaci vás propustíme do domácí péče a přibližně po pěti týdnech se už můžete plně vrátit ke svému běžnému režimu.

Máte další otázky, které vás v souvislosti se zmenšením prsou zajímají? Domluvte si nezávaznou konzultaci s naším chirurgem, který s vámi probere váš zdravotní stav i představu o velikosti vašich prsou a všechny vaše dotazy vám zodpoví.

Napsat komentář