Žít bez akné je snadné!

Ptáte se, jak může někdo něco takového říct, když vy se svým akné bojujete roky? Vyzkoušeli jste všechna možná ošetření, někdy se kůže opravdu trochu zlepšila, ale pak nastal zase sešup dolů? Pojďme se na akné podívat znovu a lépe!


Proč proč proč?

Tahle otázka vás napadne pokaždé, když se na pleti objeví čerstvý pupínek. Přesnou příčinu akné vám však nikdo neřekne. Známé jsou genetické vlivy ale i působení prostředí. Své udělá strava, hormony, stres, kožní bakterie i plísně. A i když jste občas mohli slyšet útěchu, že po pubertě akné zmizí, ani to nebývá pravda. Akné často trápí i ženy v obdobní klimakteria nebo muže zralého věku. V pubertě souvisí s hormonálními změnami, proto se také snadněji léčí. V pozdějším věku se často jedná o souběh více faktorů a rozklíčovat je, bývá obtížnější.

Ať se ani neukazuje!

Že je lepší prevence než řešení následků, slýcháme poměrně často. U akné to platí dvojnásob. Základem prevence je důkladné čistění pleti správnými přípravky. Důležité je, aby pleť vyčistily, ale zbytečně nepodráždily. Hodně můžeme ovlivnit také stravou – i když vyhnout se cukrům a kořenícím směsím nebo cigaretám může znamenat sebezápor, čistá pleť za to stojí.

Stop pokusům a omylům!

Možná jste vyzkoušeli řadu přípravků z drogerie i z lékárny, snad jste i sáhli k bylinkám či alternativní medicíně. Na hnisavé pupínky ale nezabralo vůbec nic. A to i přesto, že jste používali přípravek, který skvěle zafungoval kamarádce. Tak proč vám ne? Možná kamarádka měla jen víc štěstí a trefila se do toho ideálního přípravku právě pro svou pleť. Vám už ale na tyhle nekonečné pokusy a omyly došla energie. Nastal čas vyhledat odborníka. Jen ten může posoudit kvalitu vaší pleti, stav akné a správně nakombinovat léčbu i ošetření.

Jizva není konečná

Krčíte nad tím vším rameny, protože víte, že vaše kůže už je bohužel poznamenaná jizvami různého tvaru i hloubky? Ještě pořád není třeba věšet hlavu. I stav jizev po akné lze výrazně zlepšit. Hodně zvládne chemický peeling, mezoterapie, vpadlé jizvy lze vyplnit kožními výplněmi a pleť skvěle zjemní i ablativní lasery.

Rychle a efektivně

Výsadní postavení v léčbě akné v poslední době zaujímá ošetření mazových žláz pomocí radiofrekvenční energie přístroje AcGen. Ten nabízí dva typy ošetření za pomoci jehlovité nebo mřížkové hlavice. Paprsek tohoto přístroje dokáže zasáhnout přímo mazovou žlázu, aniž by poškodil okolí. A efekt? Akné mizí a jako bonus se vypíná kůže. To všechno bez bolesti a velkých omezení. Ošetřená místa se dají po dvou dnech překrýt make-upem a do týdne je zarudnutí pryč.

Už nikdy víc!

Ano, správně – pokud využijete ošetření AcGenem, máte velkou šanci, že akné zmizí trvale. Obvykle stačí tři sezení a je po problému. A pokud se přece jen akné objeví, snadno se vyřeší kvalitní domácí péčí. A cena? Ta vás jen mile překvapí. Ošetření přístrojem AcGen v ABClinic Art & Beauty stojí pouhých 3.900 Kč. Tak co, už nám věříte, že žít bez akné je snadné?

Napsat komentář