Zvětšení prsou v kombinaci s modelací

Problém s malými prsy neřeší jen pouhé vložení implantátů. Často se stává, že prsa jsou pokleslá, poznamenaná například těhotenstvím, kojením nebo výraznou redukcí hmotnosti. Samotné vložení implantátu by v takovém případě nepřineslo vytoužený efekt. Proto je vhodným řešením augmentace poprsí s modelací. Tato kombinace řeší také asymetrie, kdy se menší prs zvětší implantátem a druhý prs se domodeluje do optimálního tvaru. 

Zvětšením prsou s modelací chceme dosáhnout co nejlepšího efektu. Ideální metoda pro ženy, které trápí nejen malá prsa, ale také jejich nežádoucí pokles či nadbytky kůže. 

 

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Hodnocení ABClinic v Google

hodnocení Google

Hodnocení ABClinic na Facebook.com

hodnocení Facebook

Hodnocení ABClinic na Firmy.cz

hodnocení Firmy.cz

Anestezie
Celková
Pobyt na klinice
1denní hospitalizace
Trvání rekonvalescence
2-3 týdny
Trvání zákroku
2-4 hodiny
Typ zákroku
Plastická chirurgie
5539+ spokojených klientů
Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.
Lékaři s 20letou praxí
S plastickou chirurgií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme vysněný výsledek.
Low-flow anestezie
Používáme bezpečnou a minimálně organismus zatěžující anestezii. Pacienty po zákroku převážíme rovnou na dospávací pokoj.

Pro koho je operace vhodná

Zákrok je ideální pro ženy, které nejsou spokojeny s velikostí prsou, a zároveň se na nich podepsal věk, těhotenství nebo kojení. Zvláště po kojení může dojít k atrofii prsní žlázy, která vede nejen ke zmenšení poprsí, ale i k vytvoření prázdných kožních vaků. Vložením implantátu by se prsa sice zvětšila, ale jejich tvar by stále nebyl uspokojivý, proto se současně provádí modelace. 

Operaci doporučujeme provést ve chvíli, kdy již žena nepočítá s těhotenstvím a kojením, které mohou mít na tvar prsu vliv. Dalším důvodem je i to, že po operaci se již nemusí kojení dařit. 

Operaci je vhodné podstoupit nejdříve půl roku po ukončení kojení, kdy je stav mléčné žlázy již stabilní. 

Co zákrokem získáte 

 • Výsledkem operace jsou větší, mladistvě vypadající prsa 
 • Vhodné řešení asymetrie poprsí 
 • Přirozený výsledek 


Zvětšení prsou v kombinaci s modelací

Jak zákrok probíhá?

Před operací 

V rámci konzultace lékař zhodnotí stav prsou i elasticitu kůže, navrhne typ a velikost implantátu, a také metodu vložení – pod žlázu, pod sval či částečně pod sval. V rámci přípravy na operaci bude třeba podstoupit mamografické vyšetření a předoperační vyšetření.

Průběh operace 

Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii. Řezy se vedou nejčastěji od bradavky do podprsní rýhy, takže ve výsledku tvoří tvar kotvy. Operatér nejprve provede vložení implantátu a potom upraví nadbytky kožního krytu. Podle potřeby přemístí prsní dvorec tak, aby prs vypadal mladistvě a přirozeně. V případě asymetrie vloží implantát do jednoho prsu a následně prsa modeluje. Rány uzavře velmi jemným stehem, aby výsledné jizvy byly co nejmenší.

Po operaci 

Hospitalizace obvykle trvá 1 až 2 dny, potom je klientka propuštěna do domácího léčení. Stehy se obvykle používají vstřebatelné bez nutnosti jejich odstraňování. Kompresní podprsenku je potřeba nosit 4 až 8 týdnů. Přibližně po třech týdnech doporučujeme provádět tlakové masáže jizev, které je zjemní a napomohou jejich vyzrávání a blednutí. 

První týden po operaci doporučujeme klidový režim, následně je možné začít vykonávat lehkou práci. Je velmi důležité vyvarovat se zatěžování prsního svalstva, mezi nežádoucí činnosti patří i zvedání malých dětí. K běžným aktivitám je možné se vrátit zhruba po 6 týdnech. Operovanou oblast je třeba chránit před slunečním zářením, a to po několik měsíců. Plně zatížit prsní svaly je možné za 3–6 měsíců.

Důležité informace 

Zvětšená modelovaná prsa mají plný objem a působí velmi hezky. V průběhu let však na ně působí gravitace a může se stát, že začnou znovu poklesávat. V takovém případě je možné prsa opět modelovat. 

Slova našich klientů

Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Před pár dny jsem byla operována na ABClinic. Podstoupila jsem augmentaci s modelací prsou. Tímto chci poděkovat MUDr. Matěji Patzeltovi za skvělou a profi komunikaci, lidský přístup i zákrok. Také děkuji sestřičkám na lůžku, jak se o mne staraly. A rovněž i za kvalitní péči celému týmu. Ráda doporučuji. Lenka P. 
Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Chci velice poděkovat panu doktorovi Patzeltovi za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená augmentace s modelací a výsledek je skvělý. Konečně jsem si užila léto v plavkách sebevědomě. Operace proběhla bez komplikací a také veškerá pooperační péče včetně sestřiček a celého personálu byla naprosto perfektní. Pan doktor je profesionál. Všem doporučuji a mnohokrát děkuji. Aneta S.
Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Veliké DĚKUJI panu doktorovi MUDr. Matěji Patzeltovi za nádherně provedenou augmentaci a modelaci prsou. Výsledek předčil mé očekávání. Váhala jsem, a teď jsem velmi šťastná, že jsem se pro kliniku a dr. Patzelta rozhodla. Konzultace byla příjemná, pan dr. mi ukázal, jak budou moje prsa vypadat po operaci s 3D vizualizací. Realita je super! Děkuji také celému týmu ABClinic. Sestřičky jsou laskavé, ochotné. Ochotné. Plánuji řešit ještě bříško, takže na podzim se chystám přijít znovu. Marie P.

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Lékaři

Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

ABClinic room

Aktuality

Den dokonalých prsou v ABClinic
Akce a slevy

Den dokonalých prsou v ABClinic

Domluvte si termín své konzultace dne 15.5.2024 u nás na klinice ABClinic a získejte konzultaci s 3D vizualizací ZDARMA od renomovaných plastických chirurgů MUDr. …
Vše, co potřebujete vědět o reoperacích prsou – zkušenosti našeho specialisty
Plastická chirurgie

Vše, co potřebujete vědět o reoperacích prsou – zkušenosti našeho specialisty

Reoperace či reaugmentace prsou je v plastické chirurgii stále častějším zákrokem. Ačkoliv se může zdát, že probíhá téměř stejně jako prvotní operace prsou, ve …
Jaký prsní implantát je ten pravý?
Plastická chirurgie

Jaký prsní implantát je ten pravý?

Snad každá žena, která se poctivě připravuje na zvětšení neboli augmentaci prsou, se na své cestě za vysněným dekoltem zabývá touto otázkou. Existuje mnoho …
Kapsulární kontraktura po zvětšení prsou implantáty a jak jí předejít
Plastická chirurgie

Kapsulární kontraktura po zvětšení prsou implantáty a jak jí předejít

Krásná prsa jsou přáním mnoha žen. Dnes již existuje mnoho způsobů, jak docílit atraktivního dekoltu i u žen, kterým od přírody „nebylo dáno“. Jednou …

Objednejte se na konzultaci zdarma

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

  Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

  Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku