Operace očních víček (Blefaroplastika)

Operace očních víček, tedy blefaroplastika plní nejen estetickou, ale také zdravotní funkci, kdy nadbytečná kůže víček zasahuje do zorného pole a omezuje vidění. Důsledkem je také zvýšené slzení, pálení očí a jejich zarudnutí, unavený vzhled očí a celkový unavený výraz. Odstranění přebytečné kůže je jen jednou z možností. Na popularitě stále nabývá neinvazivní přístroj Plasmatec, který pracuje na principu frakční plasmy. Ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout skalpelu.  

 

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Hodnocení ABClinic v Google

hodnocení Google

Hodnocení ABClinic na Facebook.com

hodnocení Facebook

Hodnocení ABClinic na Firmy.cz

hodnocení Firmy.cz

Anestezie
Lokální
Pobyt na klinice
Bez hospitalizace
Trvání rekonvalescence
7 dnů
Trvání zákroku
60-90 minut
Typ zákroku
Plastická chirurgie
5539+ spokojených klientů
Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.
Lékaři s 20letou praxí
S plastickou chirurgií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme vysněný výsledek.
Bez nutnosti celkové anestezie
Zákroky provádíme pod lokální anestezií, což snižuje bolest a urychluje rekonvalescenci.

Blefaroplastika

Cílem plastické operace horních či dolních víček je odstranění kožního nadbytku, případně tukové tkáně, které zapříčiňují starší a unavený vzhled. 

Je důležité si uvědomit, že proces stárnutí je komplexní a týká se celého obličeje. Proto se plastická operace horních víček často kombinuje i s operací dolních víček a jinými estetickými zákroky, jako je face-lift (vypnutí kůže obličeje). V tomto případě je nutno zákrok provést v celkové anestezii. 

Blefaroplastika je vhodná pro ženy i muže. Nejčastěji se provádí u klientů starších 40 let, při určité predispozici je možné ji provést i dříve. Hlavním předpokladem zákroku je dobrý zdravotní stav klienta. 

Prvním krokem je konzultace s plastickým chirurgem. Lékař vám na základě vyšetření nabídne nejvhodnější typ výkonu, přičemž vám detailně vysvětlí celý postup zákroku včetně zvolené anestezie. 

Operace se obvykle provádí v lokálním znecitlivění. Lze ji ale po domluvě s lékařem provést i v celkové anestezii.


Blefaroplastika

Jak zákrok probíhá?

Před operací: 

Důležitá je správná indikace, zda jde o problém víček či pokles obočí, který má jiné řešení. Plastický chirurg vám doporučí nejen vhodnou techniku, ale také případné předoperační ošetření kůže či terapii podkoží v oblasti očí a obličeje. Pokud má být operace víček provedena v krátké celkové anestezii, je nezbytné předoperační vyšetření minimálně týden před operací. 

Průběh operace: 

Po pečlivém nákresu provede plastický chirurg řez tak, aby byl schován v kožním záhybu očního víčka a jizva tak zůstala dokonale skrytá. Následně odstraní přebytek kůže a v určitých případech zredukuje i zbytnělý sval. Rána je uzavřena jemným stehem a přikryta speciální náplastí. Blefaroplastika horních víček trvá přibližně 30 minut. 

Po operaci: 

Pokud zákrok probíhá v lokální anestezii, můžete po něm ihned odejít do domácí péče. Protože bezprostředně po operaci nesmíte řídit auto, je vhodné mít s sebou doprovod. Nějakou dobu mohou být oči citlivé na světlo, proto doporučujeme nošení slunečních brýlí. 

Pokud je operace realizována v celkové anestezii, je nutná hospitalizace v naší klinice. 

 Po zákroku je vhodné dodržovat klidový režim a přikládat chladivé obklady, které zamezí vzniku větších otoků a modřin. Nejvýraznější otoky mizí během několika dnů. Do 2 týdnů se obvykle vstřebají úplně. Týden od operace doporučujeme spát s hlavou ve zvýšené poloze a omezit fyzickou aktivitu. 

Po zákroku

Vyndání stehů po operaci horních víček  

Vyjmutí stehů podstoupíte sedmý den od operace. 

Třináctý den od operace můžete začít několikrát denně s jemnou masáží jizev. Můžete použít mastný krém bez parfémů nebo olivový olej. Alespoň po dobu 2 až 3 měsíců byste se neměli vystavovat slunečnímu záření, i pak je vhodné víčka chránit krémem s vysokým SPF faktorem. 

Návrat k běžným aktivitám 

Již třetí den od operace můžete vykonávat nenáročnou kancelářskou práci. Otoky a modřiny budou přetrvávat po dobu přibližně 1 až 2 týdnů. Konečné výsledky operace horních víček můžete pozorovat po 4 až 8 týdnech, kdy již otok plně ustoupí. Jizva by měla být v této době již nepatrná.

Slova našich klientů

Horní víčka
MUDr. Otakar Lucák
Chci poděkovat panu doktorovi MUDr. Otakaru Lucákovi za skvěle odvedenou práci a pozorný přístup ke každému klientovi. V červnu jsem dělala blefaroplastiku horních a dolních víček. Velmi spokojena s výsledkem! Přeji Vám více klientů a prosperitu Vaší kliniky! S pozdravem Irina
Blefaroplastika (horní víčka)
MUDr. Otakar Lucák
Operace horních a dolních víček splnilo můj sen. Děkuji panu doktorovi. Jana B.
Blefaroplastika, niťový lifing
ABClinic Art & Beauty
Před 2 týdny jsem podstoupila u ABClinic niťový lifting a plastickou operaci víček v lokální anestezii. Pan doktor mi vše podobně vysvětlil, takže jsem mu plně důvěřovala. Zákrok proběhl v naprostém pořádku, takže moc děkuji. A děkuji také celému týmu včetně recepčních, koordinátorek i sálových sester. Ráda doporučuji. Šárka V.

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Lékaři

Okuloplastický chirurg
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

ABClinic room

Aktuality

ABClinic umožňuje pojištění k operacím
Obecné

ABClinic umožňuje pojištění k operacím

S tím, jak se posouvá vývoj ve zdravotnictví, přirozeně roste také zájem o bezpečnost pacientů během a po operacích a snaha tuto oblast neustále zlepšovat …
Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat
Obecné

Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat

Jsme krásní přesně takoví, jací jsme. Tuhle větu jsme všichni v životě určitě už párkrát slyšeli. Jenže, pokud vás něco na vašem těle trápí, těžko …

Objednejte se na konzultaci zdarma

    Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

    Ozveme se vám do 24 hodin

    Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

    Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

    Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku