Operace nosní přepážky (Septoplastika)

Funkce nosu je prostá – jeho hlavním účelem je volné nasávání a vydechování vzduchu, který se zároveň zvlhčuje a čistí od mikročástic. V důsledku nejrůznějších změn – ať už vrozených či poúrazových – může být přepážka pokřivena či v rozličné míře vychýlena, což zhoršuje funkci dýchání. 

Ne pro každého je dýchání přirozenou činností, nad kterou není potřeba přemýšlet. Potíže s pokřivenou nosní přepážkou, která brání průchodnosti vzduchu, dokáže vyřešit septoplastika. 

 

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Hodnocení ABClinic v Google

hodnocení Google

Hodnocení ABClinic na Facebook.com

hodnocení Facebook

Hodnocení ABClinic na Firmy.cz

hodnocení Firmy.cz

Anestezie
Celková
Pobyt na klinice
1-denní hospitalizace
Trvání rekonvalescence
3 týdny
Trvání zákroku
60-120 minut
Typ zákroku
Plastická chirurgie
5539+ spokojených klientů
Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.
Lékaři s 20letou praxí
S plastickou chirurgií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme vysněný výsledek.
Low-flow anestezie
Používáme bezpečnou a minimálně organismus zatěžující anestezii. Pacienty po zákroku převážíme rovnou na dospávací pokoj.

Co je septoplastika

Septoplastika je chirurgický zákrok, při kterém se upravuje vybočená nosní přepážka, aby nebránila průchodnosti vzduchu. Výkon se provádí endoskopicky v celkové anestezii, přičemž výsledky jsou znatelné už po týdnu od operace. Nos je volnější k dýchání, následně se mohou zlepšit i další funkce spojené s lepším čištěním nosu a vedlejších nosních dutin. 

Chirurgický zákrok je možné kombinovat s plastikou zevního nosu a laserovým ošetřením nosní sliznice.

Pro koho je septoplastika vhodná 

Indikací k operaci je ztížené dýchání nosem, opakované záněty nosu a vedlejších nosních dutin. Někdy je zákrok doporučován i pacientům s chronickými záněty průdušek a astmatem, z estetických důvodů nebo při problémech s chrápáním. 

Co zákrokem získáte 

 • Odstranění vrozených či poúrazových stavů vychýlení nosní přepážky 
 • Úprava špatného dýchání 
 • Změna tvaru a velikosti nosu 
 • Zvýšení psychické pohody 


Septoplastika

Jak zákrok probíhá?

Před operací 

Nezbytné je problematiku konzultovat s plastickým chirurgem a se specialistou z oboru ORL, který provede endoskopické vyšetření nosní dutiny. Před operací je vhodné poradit se s naším výživovým poradcem o potravinových doplňcích, které mohou přispět k lepšímu výsledku operace a hojení. 

Průběh operace 

Zákrok se provádí endoskopicky v celkové anestezii a trvá 30 až 45 minut. Chirurg během výkonu uvolní nosní sliznici od pokřivené chrupavky, kterou následně vyrovná a vymodeluje do ideální polohy. Přítlak sliznice je zajištěn přiložením plastikových fixačních proužků a přední nosní tamponády po dobu přibližně 48 hodin.

Po operaci 

Po septoplastice jsou operovaná místa oteklá a mohou vznikat modřinky v obličeji. Budou přetrvávat přibližně 2 týdny. Asi týden se nedoporučuje smrkat, vhodné jsou obklady a léky, které vám doporučí lékař pro urychlení vstřebávání hematomů. Stehy se odstraňují zhruba 10. den po operaci. Po dobu zhruba 10 dnů od operace doporučujeme naprostý fyzický klid, v dalším týdnu už můžete vykonávat mírnou fyzickou zátěž, jako jsou třeba procházky. Po dobu alespoň 3 měsíců se vyvarujte kontaktním sportům.

Důležité informace 

Bolestivost je minimální, musíte však počítat s omezenou nosní průchodností v pooperačním období, způsobenou slizničním otokem a hojením..

Slova našich klientů

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Lékaři

Plastická chirurgie
Odstranění chrápání

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

ABClinic room

Aktuality

ABClinic umožňuje pojištění k operacím
Obecné

ABClinic umožňuje pojištění k operacím

S tím, jak se posouvá vývoj ve zdravotnictví, přirozeně roste také zájem o bezpečnost pacientů během a po operacích a snaha tuto oblast neustále zlepšovat …
Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat
Obecné

Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat

Jsme krásní přesně takoví, jací jsme. Tuhle větu jsme všichni v životě určitě už párkrát slyšeli. Jenže, pokud vás něco na vašem těle trápí, těžko …

Objednejte se na konzultaci zdarma

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

  Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

  Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku