Bichektomie

Odstranění lícních tukových váčků (Bichectomie) 

Při hubnutí se většina z nás zaměřuje především na problémové partie, jako jsou bříško nebo hýždě, a přitom je to obličej, který jako první reflektuje naši tělesnou váhu. S růstem kil se pomalu zakulacuje a může působit až otekle. Ne vždy však za tímto stavem hledejme nadváhu. Tukové usazeniny způsobují baculatější vzhled a jejich odstranění pomáhá k estetickému tvaru obličeje a zvýraznění čelistní linie. 

Pokud vás příliš vyplněné tváře trápí, pomůže vám bichectomie neboli odstranění lícních tukových váčků.

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Hodnocení ABClinic v Google

hodnocení Google

Hodnocení ABClinic na Facebook.com

hodnocení Facebook

Hodnocení ABClinic na Firmy.cz

hodnocení Firmy.cz

Anestezie
Lokální
Pobyt na klinice
Bez hospitalizace
Trvání rekonvalescence
Bez rekonvalescence
Trvání zákroku
30-60 minut
Typ zákroku
Plastická chirurgie
5539+ spokojených klientů
Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.
Lékaři s 20letou praxí
S plastickou chirurgií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme vysněný výsledek.
Bez nutnosti celkové anestezie
Zákroky provádíme pod lokální anestezií, což snižuje bolest a urychluje rekonvalescenci

Co je bichectomie

Bichectomie je skvělým řešením, díky kterému získáte zpět své ztracené sebevědomí. Odstraněním bukálního tuku dojde poměrně rychle a šetrně ke zúžení tváří, zvýraznění lícních kostí, a tím dosáhnete štíhlejšího vzhledu. V ABClinic provádí bichectomii vysoce kvalifikovaní plastičtí a obličejoví chirurgové, kteří respektují proporce obličeje a jeho harmonii. Zákrok je veden tak, aby byla zachována symetrie tváře a výsledek byl maximálně přirozený.

Co zákrokem získáte

 • Šetrné a trvalé zeštíhlení baculatých tváří
 • Jemné zvýraznění lícních kostí při zachování harmonie obličeje
 • Mladistvý vzhled obličeje
 • Zvětšení sebevědomí

Jak zákrok probíhá?

Před operací

Před každou estetickou operací je nutná osobní konzultace. Plastický chirurg zhodnotí, zda je pro vás bichectomie vhodným řešením.

Zákrok se provádí v místním znecitlivění, čeká vás tedy pouze základní předoperační vyšetření krve.

Vhodné je zařadit do jídelníčku zhruba jeden týden před vlastním zákrokem některé potravinové doplňky, které dokážou urychlit hojení.

Po operaci

Místo zákroku může být následujících pár dní oteklé a mírně zarudlé, obojí ale brzy odezní a nijak vám nebrání v běžných aktivitách. Protože je výkon prováděn uvnitř úst, je nezbytná zvýšená hygiena dutiny ústní. Několik dnů po operaci je potřeba dodržovat speciální pitný režim a jídelníček a vyvarovat se zvýšené fyzické aktivity. Definitivní výsledky operace jsou patrné obvykle do 2 měsíců.

Průběh operace

Bichectomie je zákrokem prováděným v lokální anestezii a trvá zhruba 30 minut. Chirurg intraorálně (zevnitř úst) po drobném naříznutí sliznice úst odstraní část nebo celý tukový váček v oblasti tváří. Pak ranku sešije vstřebatelnými stehy. I když se zákrok obvykle provádí na obou tvářích, v případě asymetrie ho lze provést jen na jedné z nich.

Důležité informace

Proces stárnutí je bohužel nevyhnutelný a bude pochopitelně trvale ovlivňovat i dlouhodobou stabilitu výsledku bichectomie. Naši specialisté vám doporučí pravidelné procedury a terapie určené ke zpomalení procesů stárnutí obličeje. 

Slova našich klientů

Bichektomie
MUDr. Matěj Patzelt
Jaká úžasná zkušenost od konzultace až po pooperační péči! V červnu 2022 jsem podstoupila odstranění bukálního tuku a upřímně nedokážu vyjádřit, jak jsem vděčná za léčbu, kterou jsem dostala v ABClinic. Celá zkušenost od úvodní konzultace až po operaci a sledování byla bezchybná – nemluvě o výsledku, který mi mění život! Operoval MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D., který je fenomenální lékař, umí uklidnit, a to jak svým chováním, tak svým hlasem. Nejen, že se o mě skvěle staral, ale také má roztomilý způsob, jak důkladně a srozumitelně vysvětlit postup, odpovídat na mé otázky, abych se cítila pohodlně. Je to perfekcionista a vysoce nadaný chirurg, který odvedl úžasnou práci při odstraňování mých bukálních tukových polštářků. Navíc tým kolem MUDr. Matěj Patzelta, Ph.D. a klinika, je prostě úžasný! Administrativní tým byl během celého procesu tak profesionální a byl vždy k dispozici, aby velmi trpělivě odpověděl na mé dotazy po celý den a večer. Týdny po operaci mě oslovili, ujistili se, že se vše správně hojí a zda je vše v pořádku. Navíc způsob, jakým se mnou sesterský tým komunikoval před operací a po ní, a jak se o mě postarali bezprostředně po odstranění bukálního tuku, mi dodal pocit bezpečí. Celý proces byl jako sen! Velké díky všem, kteří to umožnili! Jasmin S.
Bichektomie
MUDr. Matěj Patzelt
Velké poděkování směřuji koordinátorkám ABClinic, které mi vždy odpověděly na všechny mé dotazy, pomohly naplánovat předoperační vyšetření a všechny další náležitosti. Klinika je velice moderně zařízená, pokoje krásné. Absolvovala jsem bichectomii u dr. Patzelta a výsledek je perfektní. Simone W.
ABClinic Art & Beauty
MUDr. Vanesa Lovětínská
Velice sympatická a úžasná paní doktorka, mohu jen doporučit. Michaela S.
ABClinic Art & Beauty
MUDr. Otakar Lucák
Skvělá klinika, kam se již po dvou zákrocích stále ráda vracím. Pan MUDr. Lucák je člověk, kterému stoprocentně věřím a celkově je celý tým ABClinic na špičkové úrovni. Vždy usměvavý, připraven pomoci. Kliniku vřele doporučuji. Nela V.

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Lékaři

Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

ABClinic room

Aktuality

ABClinic umožňuje pojištění k operacím
Obecné

ABClinic umožňuje pojištění k operacím

S tím, jak se posouvá vývoj ve zdravotnictví, přirozeně roste také zájem o bezpečnost pacientů během a po operacích a snaha tuto oblast neustále zlepšovat …
Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat
Obecné

Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat

Jsme krásní přesně takoví, jací jsme. Tuhle větu jsme všichni v životě určitě už párkrát slyšeli. Jenže, pokud vás něco na vašem těle trápí, těžko …

Objednejte se na konzultaci zdarma

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

  Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

  Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku