Plastika břicha po porodu

Plastická operace po porodu (Mommy Makeover) je souhrnem operací určených pro ženy po porodech. Vlivem hormonů totiž dochází v období těhotenství ke změnám na kůži, pokožka na břiše povoluje, zvětšují se prsní žlázy, ve vyšší míře se hromadí tuk na břiše, bocích, stehnech nebo pažích. Největší starost ženám po porodu dělá jejich bříško a často i povadlá prsa – proto nabízíme řešení ve formě plastiky břicha po porodu.

Zákrok je možné kombinovat s operacemi prsou, intimních partií, nebo liposukcí.

 

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Hodnocení ABClinic v Google

hodnocení Google

Hodnocení ABClinic na Facebook.com

hodnocení Facebook

Hodnocení ABClinic na Firmy.cz

hodnocení Firmy.cz

Anestezie
Celková
Typ zákroku
Plastická chirurgie
5539+ spokojených klientů
Vsaďte na jistotu. Odoperovali jsme už tisíce spokojených klientů.
Lékaři s 20letou praxí
S plastickou chirurgií máme dlouholeté zkušenosti. Vždy zajistíme vysněný výsledek.
Low-flow anestezie
Používáme bezpečnou a minimálně organismus zatěžující anestezii. Pacienty po zákroku převážíme rovnou na dospávací pokoj.

Proč podstoupit plastiku břicha po porodu

Těhotenství je obdobím velkých změn, a to jak pro životní styl, tak pro tělo. Často se tělo žen po porodu, i přes dodržování správného a zdravého stravování a cvičení, nedostane do původního tvaru. 

Na břiše často zůstává kožní nadbytek a tukové polštářky a také se může rozestupovat svalstvo břišních svalů. Při císařském řezu se může nad jizvou vytvořit nevzhledný kožní val. Tyto problémy mají jedno společné – cvičením a změnou životního stylu nelze dosáhnout jejich úplného odstranění. Jediným řešením je plastická operace, známá jako plastická operace bříška po porodu. 

Na začátek je třeba zmínit, že plastickou operaci je nutné podstoupit až po dostatečně dlouhém období od porodu nebo ukončení kojení, aby bylo zajištěno, že stav poprsí a břicha je stabilní. Dále je potřeba pečlivě zvážit, zda se plastické operaci podrobit, pokud žena plánuje další těhotenství a kojení – obojí totiž může narušit výsledky operace. 

Po porodu se ženy často potýkají s problémy jako je rozestup přímých břišních svalů a nadbytečná kůže v oblasti břicha. Účinným řešením tohoto stavu je operace zvaná abdominoplastika. Existuje také méně náročná varianta známá jako miniabdominoplastika, která se provádí u žen s menším nadbytkem kůže a bez rozestupu svalů. Abdominoplastika se často kombinuje s liposukcí, při níž se odsají tukové polštářky v oblasti nadbřišku a na bocích, což umožní plynulý přechod mezi operovanou tkání a okolím. 

Aby byly výsledky operace co nejtrvalejší, je třeba, aby žena nadále cvičila, udržovala stálou tělesnou hmotnost a žila obecně zdravým životním stylem.

S čím vám zákrok pomůže  

 • Zpevnění povoleného břicha 
 • Odsátí přebytečného tuku 
 • Úprava rozestupu břišních svalů 
 • Zbavení se přebytečné kůže 
 • Zvýšení sebevědomí 
 • Možnost více zákroků najednou 

Co je Mommy Makeover

Mommy Makeover pomáhá navrátit tělo ženy do stavu před těhotenstvím. Proto se při tomto kombinovaném zákroku zaměřujeme především na operace břicha, prsou, redukci tukových polštářků a úpravu genitálií. 

Těhotenství je obdobím velkých změn, a to jak pro životní styl, tak pro tělo. Často se tělo žen po porodu, i přes dodržování správného a zdravého stravování a cvičení, nedostane do původního tvaru. 

Mommy Makeover tvoří komplex operací vybraných vždy podle individuální potřeby maminky, které řeší víc estetických nebo zdravotních problémů najednou. Vlivem hormonů dochází v těhotenství k obrovským změnám: kůže obzvláště na břiše se povoluje, natahují se břišní svaly, prsa se zvětšují, prsní žlázy mohutní, a často již kůže na prsou není schopna získat původní elasticitu. Navíc se v těhotenství ukládá ve vyšší míře tuk na bocích, v pase, na břiše, stehnech nebo pažích.  

Kromě výše zmíněné plastiky břicha po porodu (abdominoplastika), lze v rámci poporodní plastiky podstoupit i další operace, jako např. liposukci (odsátí tuku), plastiku prsou (modelaci, augmentaci, nebo augmentaci s modelací), nebo labioplastiku. 

Co zákrokem získáte 

 • Řešení povislých prsou 
 • Zpevnění povoleného břicha 
 • Odsátí přebytečného tuku 
 • Úprava rozestupu břišních svalů 
 • Zvýšení sebevědomí 
 • Více zákroků najednou 
 • Řešení asymetrie prsů

Jaký je rozdíl mezi abdominoplastikou a liposukcí?

Abdominoplastika 

 • Chirurgický zákrok zaměřený na odstranění nadbytečné kůže a tukové tkáně z břicha a na zpevnění oslabených břišních svalů 
 • Vhodné pro ženy s větším množstvím povislé kůže po těhotenství (nebo v důsledku rychlého úbytku hmotnosti 
 • Během operace lékař odstraní přebytečnou kůži a tuk a upraví svaly v oblasti břicha 
 • Pokud má pacientka rozestoupené břišní svaly, abdominoplastika může tento problém vyřešit 

Liposukce 

 • Zákrok sloužící k odstranění nadbytečného tuku z různých částí těla, včetně břicha, stehen, boků, paží a podbradku 
 • Vhodné pro osoby, kterým se nedaří nadbytečný tuk vycvičit a nepomáhají ani diety 
 • Během liposukce chirurg odstraňuje tuk pomocí tenké kanyly 
 • Liposukce neřeší rozestup břišních svalů a nijak ho neupravuje

Slova našich klientů

Plastika břicha po porodu
MUDr. Vanesa Lovětínská
Stojí za to jít do ABClinic! Přišla jsem poprvé, abych konečně vyřešila svůj problém. Bála jsem se. Když jsem ale vstoupila do ordinace k MUDr. Vanese Lovětínské, okamžitě jsem se zklidnila. Styděla jsem se za své tělo, hlavně za břicho po porodu. Paní doktorka mi vše vysvětlila, jak bude probíhat zákrok a pooperační péče. Vše proběhlo v pořádku. Doporučuji sebrat odvahu a přijít. Určitě zase přijdu. Michaela M.
Plastika břicha po porodu
MUDr. David Hendrych
Absolutní spokojenost, vše na jedničku, příjemné prostředí. Hlavně velké poděkování dr. Hendrychovi za trpělivost a snahu vše mi vysvětlit. Absolvovala jsem u něj plastiku břicha po porodu a brzy se chystám i na operaci prsou. Opět si vyberu stejného doktora. Tereza K.
Plastika břicha po porodu
MUDr. David Hendrych
Zdravím vás tu❤️ Udělala jsem pro sebe tu nejlepší věc na světě a podstoupila jsem MOMMY MAKEOVER ( abdominoplastika, zmenšení prsou, liposukce) v ABClinic Art & Beauty u pana doktora Hendrycha a jsem nadšená 🙏❤️ Po mých úžasných 8 dětech přesně tohle moje tělo sakra potřebovalo 😂🙏 A není se vůbec potřeba bát. Rekonvalescence proběhla hladce, a mít to všechno najednou udělaný je v mým pracovním i životním nasazení k nezaplacení 👌💕 Chtěla bych povzbudit všechny ženy, které trápí po porodu jejich tělo…a přemýšlí o tom… JDĚTE DO TOHO 💪😍 Kliniku mohu jen a jen doporučit👌. Od recepce po všechny na sále či na pooperační péči vše TOP. A pan doktor Hendrych je extrémně milý a naslouchá všemu, co říkáte.

Dynamics 365 iconV případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

Lékaři

Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie
Plastická chirurgie

Financování

Našim zákazníkům nabízíme možnost financování prostřednictvím úvěru v bance KB – Essox.

Jak to probíhá?

Po vstupní konzultaci s lékařem vám naše koordinátorka pomůže sjednat půjčku, aby pro vás bylo financování co nejrychlejší.

Úvěr si můžete vyřídit online do 10 minut.

Na zákrok můžete uplatnit i zaměstnanecký program Benefit Plus nebo si pro větší pocit bezpečí a jistoty zařídit pojištění beautyprotect®.

Nabídka financování platí pouze pro pacienty s trvalým pobytem v České republice.

ABClinic room

Aktuality

Průvodce jednotlivými zákroky mommy makeover: S čím vám pomůžou a jak probíhají?
Plastická chirurgie

Průvodce jednotlivými zákroky mommy makeover: S čím vám pomůžou a jak probíhají?

Během těhotenství dochází k výrazným změnám nejen ve fyzickém vzhledu těla, ale i v životním stylu. I když budete po porodu dodržovat zdravou a …
Dostaňte se do formy po těhotenství: Mommy makeover vám pomůže získat zpět vaši postavu
Plastická chirurgie

Dostaňte se do formy po těhotenství: Mommy makeover vám pomůže získat zpět vaši postavu

O těhotenství, porodu a mateřství se mluví jako o tom nejkrásnějším období v životě. To, o čem se ale už tak často nemluví, je fakt, …
ABClinic umožňuje pojištění k operacím
Obecné

ABClinic umožňuje pojištění k operacím

S tím, jak se posouvá vývoj ve zdravotnictví, přirozeně roste také zájem o bezpečnost pacientů během a po operacích a snaha tuto oblast neustále zlepšovat …
Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat
Obecné

Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat

Jsme krásní přesně takoví, jací jsme. Tuhle větu jsme všichni v životě určitě už párkrát slyšeli. Jenže, pokud vás něco na vašem těle trápí, těžko …

Objednejte se na konzultaci zdarma

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

  Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

  Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku