Chcete mít jistotu, že si vyberete toho nejlepšího plastického chirurga? Máme pro vás 4 kroky, jak na to

O plastických operacích se mluví víc, než kdy dřív a pomalu se stávají běžnou součástí péče o sebe. Měli bychom mít ale na paměti, že pro tělo je to náročná procedura. Proto pokud se už pro plastiku rozhodnete, měli byste si pečlivě vybrat kliniku a lékaře, který zákrok provede. Připravili jsme pro vás čtyři kroky, jak postupovat při výběru toho nejlepšího plastického chirurga.

1. Ověřte si kvalifikaci a zkušenosti chirurga

Prvním krokem pro výběr správného plastického chirurga je zjistit, jaké je jeho vzdělání a kvalifikace. Tady jsou čtyři body, které by měl chirurg splňovat:

  • absolvování lékařské fakulty a získání vysokoškolského vzdělání v oblasti medicíny,
  • absolvování specializace v oboru plastické chirurgie na akreditovaném pracovišti,
  • získání atestace v oboru plastické chirurgie,
  • členství v České lékařské komoře.

Životopis lékaře spolu s údaji o jeho vzdělání, specializaci, certifikaci a praxi bývá často dostupný na internetu. Je to především z toho důvodu, abyste měli dostatek podkladů při rozhodování. To nejdůležitější je však zkontrolovat, že lékaři byla udělena licence a že je členem České lékařské komory. To si můžete ověřit na webu České lékařské komory, kde je seznam lékařů uvedený.

2. Získejte reference od pacientů

Druhým krokem, který vám může pomoct s volbou toho nejlepšího plastického chirurga, je prostudování referencí. Spokojení klienti jsou důkazem, že daný chirurg odvádí skvělou práci. Možností, jakým způsobem lze názory ostatních pacientů získat, je více. A tak jsme je pro vás srovnali podle náročnosti dohledání.

  • Online recenze: Najít recenze na internetu je nejsnazší způsob. Mnoho klinik plastické chirurgie má recenze na svých webových stránkách včetně fotografií před a po. Díky tomu můžete získat představu o výsledcích práce dané kliniky, případně konkrétních plastických chirurgů. Pokud budete recenze a názory hledat v různých diskuzích, je dobré mít na paměti, že nikdo neověřuje pravdivost komentářů. To znamená, že některá tvrzení můžou být přehnaná nebo nepravdivá.
  • Přátele a rodina: Vůbec nejdůvěryhodnějším doporučením, které můžete získat, je od vaší rodiny nebo přátel. Zkrátka od kohokoliv, komu důvěřujete. Navíc lidé z vašeho okruhu mají nejspíš podobné hodnoty, názory a očekávání jako vy. Takže pokud oni budou mít pozitivní zkušenost, je velká pravděpodobnost, že vy také.
  • Konzultace s vaším lékařem: Zkuste se obrátit na vašeho obvodního lékaře. Přeci jen se pohybuje v okruhu lékařů a možná bude mít kontakt na ověřeného plastického chirurga.

3. Vyhodnoťte dojmy z konzultace

Před každou plastickou operací probíhá konzultace s chirurgem, který zákrok provede. Během této doby máte možnost se s lékařem nejen seznámit, ale také se ho vyptat na vše, co vás ohledně daného zákroku zajímá.

Dobré je se na konzultaci předem připravit. Klidně si napište seznam všech otázek, na které vás bude zajímat odpověď. Snadno se totiž může stát, že budete po rozhovoru odcházet s pocitem, že víte vše, později vám ale začne docházet, na co všechno jste se ještě zeptat chtěli, ale zapomněli.

Během konzultace také sledujte způsob, jakým s vámi lékař komunikuje. Dobrým znamením je, pokud je chirurg vstřícný, empatický a ochotný vám zodpovědět všechny vaše dotazy. Zamyslete se nad tím, jak se cítíte, jestli je vám příjemně nebo ve vás lékař vyvolává pocit, že ho zdržujete svými dotazy.

4. Zkontrolujte kvalitu kliniky

Klinika plastické chirurgie, kde bude vámi zvolený lékař zákrok provádět, je taky něco, čemu byste měli věnovat pozornost. Podívejte se na její webové stránky, díky nim si uděláte první představu o dané klinice. Často na nich najdete i fotografie interiéru.

Během konzultace si pozorně prohlédněte prostředí a vybavení kliniky. Mělo by být moderní a především čisté. Všímejte si taky ostatního personálu, který zde potkáte, i to vám pomůže při rozhodování.

Pokud chcete mít jistotu, že se dostanete do rukou zkušených a kvalifikovaných plastických chirurgů, kteří provádí zákroky na moderní klinice, pak se můžete objednat k nám na nezávaznou konzultaci.

Napsat komentář