Tipy jak se starat o pleť v zimě

… a využít tento čas ve svůj prospěch.
Suchá, mastná, smíšená – jednoduše, ať je vaše pleť jakákoliv, v zimě si žádá zvýšenou péči. Už proto, že se více vysušuje, snadno se poškodí její ochranný film a občas sami něco podceníme. Ale abychom na zimu jen nenaříkali, je to také ideální doba, kdy se můžeme zbavit nežádoucích pigmentací, výrůstků, chloupků a vrásek. Pojďme si to tedy shrnout.

Péče, péče, péče!

Ačkoliv mrazivá zima mívá své neopakovatelné kouzlo, naše pleť v takovém počasí značně trpí. Abychom následky chladu mírnili, je potřeba přizpůsobit počasí výběr kosmetiky. Doporučujeme hutné a mastné krémy, které kůži chrání před vysušením a podrážděním a udržují její hydrataci. Naopak je vhodné vyvarovat se krémů s vysokým podílem vody, které mohou paradoxně přispívat k podráždění. V ideálním případě doporučujeme nechat si připravit krém na míru podle typu pokožky, jen tak získáte jistotu, že pleť dostává opravdu vše potřebné. A nezapomeňte na stravu bohatou na vitaminy, antioxidanty a minerály, bez správné výživy zevnitř se naše kůže neobejde.

Pozor na změny teplot

V zimě je naše pleť přetížená nejen působením chladu, ale také neustálým střídáním teplot. Z tepla domova běžíme do práce, v kanceláři je přetopeno, potom zase zimou domů, často do horké koupele. Tohle všechno způsobuje, že pleť je extrémně namáhaná, delší pobyt v horké vodě navíc narušuje ochranný film pokožky a ta se vysouší. Raději proto využijte krátkou sprchu, potom pleť ošetřete krémem, a když už vyrážíte do mrazu, nezapomínejte na šálu a rukavice.

Slunce v zimě

Protože v zimě je sluneční svit mnohem slabší než v létě, máme sklon sluneční záření podceňovat. Zapomínáme, že mrazem oslabená pleť je vnímavější ke slunečním paprskům, a ty nám můžou uškodit. Zvláště pokud vyjedeme třeba na lyže, kde bývá i v zimě sluneční záření velmi intenzivní. I v zimě tak platí, že pleť je třeba chránit krémem s vysokým ochranným faktorem.

Zbavte se jich!

Zimní období je navzdory svým nevýhodám poměrně ideální dobou pro drobné Zákroky a ošetření. Už proto, že pleť skrytou v oblečení snáze ochráníme před slunečními paprsky a horkem, které mohou zapříčinit tvorbu nežádoucích pigmentací nebo špatné hojení po zákroku. V nižších teplotách bývá také otok po ošetření mírnější a snižují se rizika infekce. Snadno se tak zbavíme kožních výrůstků, mateřských znamének, nejrůznějších bradaviček, ale třeba i nežádoucího ochlupení. Ošetření lze provést CO2 laserem například pomocí unikátního přístroje Edge ONE.

Vyzmizíkujte pigmentace

Zima je také ideální čas, kdy se dá úspěšně zabojovat s nadměrnými pigmentacemi. Doporučujeme nechat si připravit na míru speciální krémy s vysokým podílem bělících látek, například s obsahem vitaminu C a E. Velmi efektivní je také chemický peeling, který odstraní odumírající vrstvy buněk a zlepší buněčný metabolismus. K zesvětlení hyperpigmentací přispěje i mezoterapie se zesvětlujícími séry, ošetření frakční plazmou pomocí přístroje PLASMATEC nebo pulsní světlo Cellec V.

Omlaďte se!

Taky vás trápí, že vaše krása dostává v zimě na frak? Navíc všechny drobné vrásky a rýžky, jako by zimní únava ještě zvýrazňovala? Co takhle negativa zimy využít ve svůj prospěch? Je to totiž ideální doba pro boj s projevy stárnutí – jednotlivé vrásky si můžeme nechat vyplnit vlastním tukem nebo výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové, vrásky v horní polovině obličeje zase skvěle zvládne injekce proti vráskám. Celkově pleť omladí mezoterapie, plasmaterapie nebo středně hluboké peelingy. Ideální čas je také pro pulsní světlo, frakční plazmu nebo CO2 resurfacing.

Obličej pod rouškou

Ačkoliv řada z nás si v minulosti během zimy ráda překryla pusu a nos šálou, každodenní nošení roušek je pro pleť a rty velkou zátěží. Rouška kůži sice chrání před působením mrazu, ale současně udržuje v oblasti úst a nosu vyšší vlhkost. To může způsobovat obtížné čištění pórů, přemnožení některých mikroorganismů a následně vznik akné či drobných infekcí v oblasti nosu a úst. Pleť je tedy třeba chránit mastným krémem, nezapomínat na péči o rty a ústní koutky. Velmi důležitá je hygiena spojená s rouškou – je třeba ji často měnit, a pokud používáme roušku z látky, pak ji pravidelně prát.

Napsat komentář