Tipy jak chránit pleť přes léto

…a vyhnout se nejen nežádoucím pigmentacím.
Čas léta a slunce je tady a většina z nás myslí na to, jak si co nejvíc užít letních radovánek. Možná si také klademe otázku, jak budeme po zimě vypadat v plavkách, a tak trochu už zapomínáme přemýšlet, jak připravit naši kůži na dny plné slunce. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak připravit na léto a neutrpět slunečním zářením. Tak pojďme na to!


Pryč s tukovými polštářky a celulitidou!
Co si budeme povídat – snad každý chce k vodě vyrazit s perfektně zformovaným tělem. Málokomu se to ale daří tak, jak by si představoval. Sem tam se objeví celulitida, sem tam tukový polštářek. Proč si trochu nepomoct a nezbavit se jich třeba díky ošetření velmi účinnými přístroji typu Ultracel nebo Cellec V systém?

Pozor na pihy a kožní výrůstky!
Ta piha, znaménko nebo kožní výrůstek vás už docela dlouho zneklidňují? Ještě než vyrazíme do plavek, je ideální se jich zbavit. Vystavovat znaménka slunečnímu záření není nijak zvlášť bezpečné, tak proč riskovat? Využijte možnost zbavit se jich šetrným laserovým ošetřením pomocí přístroje Edge One.

Pitný a stravovací režim!
Je to tak, krása začíná zevnitř. Chceme-li dostatečně hydratovanou pokožku, zvlášť v létě, kdy ji sluníčko pořádně vysušuje, musíme dodat tělu dostatek tekutin. Ideální je čistá voda, případně s trochou ovoce nebo lístky čerstvých bylinek. A jak poznáte, že pijete málo? Často to prozradí právě kůže, stačí si udělat jednoduchý test – vezměte mezi prsty kůži na hřbetu ruky, stiskněte a pusťte. Pokud kožní řasa mizí jen pomalu, je to známka, že málo pijete. Léto je také čas, kdy si můžeme dodat tolik potřebné vitaminy a minerály, tak si nenechte ujít osvěžující ovoce a čerstvou zeleninu, nejen vaše pokožka se vám odvděčí!

Ochrana před sluncem
To, že naše tělo potřebuje k tvorbě vitaminu D sluneční záření, nemusíme opakovat. Je však třeba myslet i na to, že slunce aktivuje melanocyty, tedy buňky kožního barviva, které způsobují zhnědnutí pokožky, ale také tvorbu pigmentových skvrn. Chceme-li se vyhnout nežádoucím pigmentacím, je třeba kůži chránit kvalitními krémy s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Pokud přesto nějaká ta pigmentová skvrna vznikne, nevěště hlavu – dá se zesvětlit chemickým peelingem, frakční plazmou, intenzivním pulsním světlem nebo mimořádně účinným laserem Tri-Beam.

Dejte pleti výživu!
Vítr na pláži, slaná voda, intenzivní sluneční svit – my sice odpočíváme, ale ruku na srdce, naše pokožka dostává pořádně zabrat. Dopřejme jí tedy skutečně kvalitní péči v podobě denních i nočních krémů. Jak ale vybrat ten správný? Ideální je nechat si poradit od odborníků. U nás vám připravíme přesně na míru krémy značky Universkin.

Hýčkejte se!
Stačí se párkrát neopatrně vystavit slunci a naše vysušená pleť začíná volat o pomoc. Jak to poznáte? Podívejte se do zrcadla – nepřibylo pár drobných vrásek? Nezvýraznily se ty, co už tam vykukovaly na konci zimy? Nebojte se, nemusí to tak zůstat natrvalo. Stačí pleť trochu pohýčkat, třeba mezoterapií, chemickým peelingem, jehličkováním nebo karboxyterapií. A pokud by některá z vrásek vykukovala i potom, pomůžeme vám se jich zbavit třeba pomocí injekcí proti vráskám nebo kožních výplní.

Tak co? Připraveni na letní měsíce? Věříme, že ano! A nezapomeňte, že jsme tu stále pro vás, připraveni vaši pleť hýčkat, jak nejlépe umíme!

Napsat komentář