Máte strach z plastické operace? Víme, jak s ním pracovat

Jsme krásní přesně takoví, jací jsme. Tuhle větu jsme všichni v životě určitě už párkrát slyšeli. Jenže, pokud vás něco na vašem těle trápí, těžko díky takovýmto výrokům změníte názor. Denně chodíte okolo zrcadla a pozorujete se, zkoumáte a porovnáváte. Přitom víte, že řešení máte na dosah ruky. S myšlenkou plastické operace si denně pohráváte, ale máte obavy. Pokud se v tom vidíte, tento článek je přesně pro vás. Zjistěte, jak můžete překonat strach z plastiky.

Jaké jsou vaše obavy?

Obav, které vás při pomyšlení na plastickou operaci mohou napadnout, je spousta. Může se jednat o strach z narkózy, stres z komplikací po operaci nebo obavy z jizev. Důležité je si uvědomit, že pociťovat strach je přirozené a že je to emoce, kterou máte plně ve svých rukou a můžete s ní pracovat. Pojďme si ukázat pár způsobů, jak se se strachem vypořádat.

Informujte se

Nejčastějším důvodem, proč se objevuje úzkost před plastickou operací, je zkrátka to, že nevíte, do čeho jdete. O plastické chirurgii jste viděli pár reportáží v televizi, ale tam vaše znalosti končí? Pak je na čase se pustit do studia. Najděte si relevantní zdroje informací a přečtěte si o tom, co vás čeká. Zjistěte si, co se děje před zákrokem, jak probíhá samotná operace a také jak vypadá pooperační péče. Věřte, že čím více informací budete mít, tím víc získáte pocit, že situaci máte pod kontrolou a víte, co se bude dít.

Pečlivě si vybírejte

Velkou pozornost věnujte výběru kliniky a plastického chirurga. Zvolení profesionální kliniky a zkušeného plastického chirurga je klíčové pro bezpečnou a úspěšnou operaci. Doporučujeme se při výběru kliniky podívat zejména na recenze od ostatních klientů. Ideální je, pokud na stránkách najdete fotky před a po, abyste měli představu, jak vypadá práce dané kliniky.

U výběru plastického chirurga je vhodné se zaměřit na vzdělání a zkušenosti. Není od věci si zkontrolovat kvalifikaci chirurga a jeho profesní historii, popřípadě výsledky jeho práce. Mít jistotu, že jste v rukou zkušeného odborníka, je pro snížení strachu z operace klíčové.

Konzultujte s odborníkem

Před tím, než se definitivně rozhodnete pro plastiku, vždy probíhá osobní konzultace s plastickým chirurgem, který váš zákrok vykoná. Ten nejenže provede základní vyšetření, ale také vám přiblíží průběh celého zákroku. Nebojte se na cokoliv zeptat, lékař je tam od toho, aby vám vše vysvětlil a pomohl vám překonat vaše obavy.

Pečujte o sebe

Udělat si čas pro sebe je dobré kdykoliv. Ale pokud vás čeká plastická operace a přepadne vás strach, je dobré ho nepřehlížet, ale zpracovat. Skvěle vám mohou pomoct relaxační techniky, jako je meditace nebo hluboké dýchání, které pomáhají snižovat úzkost a stres.

Péče o sebe souvisí i s tím, pokud máte například strach z jizev po operaci. Naplánujte si, že o sebe a o jizvy po zákroku budete pečovat. Je dobré si uvědomit, že po plastice bude vaše tělo vyžadovat větší pozornost, ale to přeci není nic nepříjemného. Udělejte si z toho příjemný čas na relaxaci.

Buďte pozitivní

To se snáz řekne, než udělá. Ale pravdou je, že vše začíná v hlavě. Zkuste zapomenout na svoje strachy a obavy a soustřeďte se na pozitivní výsledek. Představte si, jak sebevědomě se budete cítit po operaci. Jak konečně budete sami se sebou spokojení. Zkrátka si uvědomte, co jsou ty důvody, kvůli kterým jste se pro plastickou operaci rozhodli a držte se jich.

Svěřte se blízkým

Sdílet své obavy je vždycky lepší, než je držet v sobě. Ať už se svěříte rodině nebo kamarádce, určitě se vám uleví. Pokud máte v okolí někoho, kdo už plastickou operaci podstoupil, vyptejte se ho. Slyšet zkušenosti od člověka, kterého znáte a kterému důvěřujete, vás uklidní.

Pokud o plastické operaci uvažujete, ale máte obavy, můžete se k nám objednat na nezávaznou konzultaci. Během konzultace vám lékař vše vysvětlí a zodpoví vaše dotazy.

Napsat komentář