Dostaňte se do formy po těhotenství: Mommy makeover vám pomůže získat zpět vaši postavu

O těhotenství, porodu a mateřství se mluví jako o tom nejkrásnějším období v životě. To, o čem se ale už tak často nemluví, je fakt, jak tyto velké životní milníky zvládá vaše tělo. Těhotenství, porod a kojení můžou být pro ženské tělo velmi náročné. A dostat se zpět do formy nemusí být vůbec snadné. Mommy makeover je tady pro všechny maminky, které se chtějí ve svém těle opět cítit skvěle. 


Co je to mommy makeover?

Mommy makeover je soubor chirurgických zákroků, které vám pomůžou získat zpět tělo, jaké jste mívaly před těhotenstvím. Jde o kombinovaný zákrok, při kterém se lékař zaměřuje na oblasti, které bývají po těhotenství, porodu a kojení nejvíce ovlivněné. Může se jednat o oblast břicha, prsou, genitálií, popřípadě další oblasti, které jsou náchylné na ukládání tuku.  

Velkou výhodou mommy makeoveru je, že všechny procedury probíhají v rámci jedné narkózy. I přesto, že se jedná o celý soubor operací, lékař provede všechny zákroky najednou. Díky tomu vystavíte tělo menšímu zatížení a snížíte i celkovou dobu rekonvalescence. 

Přestože se jedná o soubor několika operací, tak je jen jedna narkóza, což je velká výhoda oproti tomu, když bys chtěla jít na ty operace zvlášť. 

Co se děje s ženským tělem v těhotenství a po něm?

Během těhotenství a následně i po něm dochází v ženském těle k řadě změn. Mezi ty hlavní patří:

  • Zvětšení břicha: Oblast břicha se pochopitelně v těhotenství zvětšuje spolu s tím, jak uvnitř roste plod. Dochází tak k roztažení kůže, vzniku strií a může dojít i k oslabení břišních svalů.
  • Zvětšení prsou: Dalším projevem těhotenství bývá zvětšení prsou, které je známkou toho, že se tělo připravuje na kojení. Po porodu a kojení však můžou naopak prsa ztratit pevnost a objem.
  • Změny na váze: Těhotenství je doprovázené přibíráním. Důvodem je nejen růst plodu, ale také hormonální změny a potřeba těla získat co nejvíce energie a živin.
  • Fyziologické změny během porodu: S porodem jsou spojené další fyziologické změny, ke kterým dochází při průchodu plodu porodními cestami. To může způsobit další roztažení tkání, zejména v pánevní oblasti. 

Se všemi těmito změnami se žena po těhotenství a porodu musí vyrovnávat. I přesto, že přivést na svět nový život je neuvěřitelný počin, tyto vedlejší dopady můžou mít negativní vliv na sebevědomí. Často i přes dostatek pohybu a dodržování zdravého stravování nemusí být pro ženu snadné získat zpět svou původní postavu.  

Jaké zákroky patří do mommy makeoveru?

S tím, aby se žena cítila ve svém těle opět dobře, jí může pomoct právě mommy makeover. Součástí možné proměny po porodu není ale pouze odsátí břišního tuku, patří sem celá řada zákroků, které vám pomůžou získat zpět postavu, jakou jste měla před těhotenstvím. Které všechny zákroky můžou být součástí?

Plastika břicha po porodu neboli abdominoplastika

Po porodu je běžné, že vám na břiše zůstane nadbytek kůže, tuku a někdy dochází taky k rozestoupení přímých břišních svalů (zejména po císařském řezu). Ať se budete snažit sebevíc, tyto jevy cvičením ani zdravým stravováním úplně neodstraníte.  

Abdominoplastika je chirurgický zákrok, který vám pomůže se zpevněním břicha, odstraněním přebytečné kůže a upravením rozestupu břišních svalů. Abdominoplastiku můžete zkombinovat i s liposukcí pro odsátí přebytečného tuku.

Liposukce

Těhotenství – i přesto, že bychom si to přáli – není pouze o zvětšeném bříšku. Často se spolu s rostoucím břichem zvětšují i další části těla, ve kterých se ukládá tuk. Ten ale oproti bříšku nezmizí po porodu jako mávnutím kouzelného proutku. Někdy může být shazování nadbytečných kil po porodu nelehký boj. Liposukce je zákrok, který vám pomůže se zbavit nadbytečného tuku v oblasti stehen, břicha, paží nebo třeba podbradku.

Tip: Přečtěte si o liposukci a jejích typech.

Augmentace a modelace prsou

Prsa jsou další oblastí, která dostává v těhotenství, a hlavně při kojení pořádně zabrat. Po kojení můžou prsa ztratit pevnost a plnost. Tyto změny bývají pro ženy emocionálně náročné a můžou mít negativní dopad na jejich sebevědomí.

Díky augmentaci nebo modelaci prsou můžete znovu získat pevná a plná ňadra.

Tip: Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi augmentací a modelací? Přečtěte si článek o modelaci prsou, kde se dozvíte hlavní rozdíly.    

Labioplastika

Po porodu můžou někdy ženy zaznamenat změnu vzhledu svých stydkých pysků. Může dojít k jejich zvětšení, asymetrii nebo jiné estetické deformaci. Pro řadu žen to může být důvod k nespokojenosti.

Labioplastika je esteticko-chirurgický zákrok, při kterém lékař upravuje vzhled malých, případně velkých stydkých pysků

Kdy je vhodné podstoupit mommy makeover?

Ženy často chtějí všechno a ideálně ihned. V případě mommy makeoveru je však potřeba špetka trpělivosti. Vhodná doba pro přeměnu totiž závisí hned na několika faktorech. Jaké to jsou?

  • Ukončení kojení: Jestli stále kojíte a uvažujete o mommy makeoveru, pak je důležité počkat až na ukončení kojení. Prsa budou mít dostatek času se zotavit a vrátit se k přirozenějšímu tvaru.
  • Ustálení hmotnosti: Během těhotenství a kojení je výkyv váhy běžný. Po ukončení kojení je ale důležité počkat, až se navrátíte k „normálnímu“ režimu a vaše váha se ustálí. Po stabilizaci budou mít zákroky lepší a trvalejší výsledky.
  • Stabilní hormonální hladiny: S kojením jsou spojené hormonální změny, které můžou ovlivnit vaše tělesné procesy, včetně hojení ran a zotavení po zákroku. S ukončením kojení se hormonální hladiny vrátí zpět k normálu, a to může podpořit lepší zotavení po mommy makeoveru.
  • Dobrý zdravotní stav: Dobré fyzické zdraví je důležité pro všechny chirurgické zákroky. I přesto, že se jedná o běžné procedury, stále je potřeba mít na paměti, že je to pro naše tělo náročné a je potřeba, aby bylo v plné síle. 

Tip: Jestli plánujete další přírůstky do rodiny, pak doporučujeme pečlivě zvážit, zda je pro vás teď operace vhodná. Během těhotenství bude vaše tělo opět procházet změnami, včetně nárůstu hmotnosti, zvětšení prsou a břicha. A všechny tyto jevy by mohly ovlivnit výsledky provedení mommy makeoveru.  

Je nutná konzultace s lékařem?

Ano, před podstoupením mommy makeoveru je důležité absolvovat konzultaci s kvalifikovaným plastickým chirurgem. Během konzultace lékař provede důkladné vyšetření a pobaví se s vámi o vašich představách a případných obavách. Tím, že je mommy makeover soubor operací, tak s vámi zároveň také vybere konkrétní zákroky, vždy podle vašich individuálních potřeb

Tip: Máte z plastické operace strach? Přečtěte si 6 tipů, které vám pomůžou se strachem pracovat a překonat ho.

Rozhodla jste se, že se chcete cítit skvěle ve svém těle?

Mommy makeover je skvělým způsobem, jak pomoci svému tělu se po těhotenství a kojení dostat zpět do formy. Ať už chcete po porodu zpevnit břicho, získat zpět plná ňadra nebo odsát přebytečný tuk, mommy makeover poskytuje komplexní řešení. Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci, kde se vám budou věnovat naši zkušení lékaři.

Napsat komentář