MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D.

MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D.

MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D.

Plastická chirurgie

Specializace

 • Rhinoplastika
 • Abdominoplastika
 • Operace mužských intimních partií
 • Bichektomie
 • Deep Plane Facelift
 • Liposukce
 • Liplift

O mně

MUDr. Matěj Patzelt je plastický chirurg, který v současnosti působí na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha, kde se věnuje kompletnímu spektru operací, od chirurgie ruky, krytí defektů, operaci prsů, vrozených vývojových vad a rovněž ovládá mikrochirurgickou techniku pro rekonstrukce a replantace. Je také odborníkem na nový typ faceliftu v České republice – Deep Plane Facelift, kterému se učil v Paříži od specialisty na plastickou chirurgii doktora Marchaca. Tento typ faceliftu se od klasického liší tím, že pracuje s mnohem hlubšími obličejovými tkáněmi, díky čemuž je výsledek působivější a déletrvající.

Nejvíce se však MUDr. Patzelt specializuje na operace prsou včetně rekonstrukce prsu po jeho odstranění či preventivním odstranění prsou při genetických mutacích (BRCA, PALB2) a korekci asymetrií způsobených operacemi nebo vývojovými vadami. V estetické plastické chirurgii se specializuje na augmentace prsou a body contouring, tj. abdominoplastiku, liposukce, postbariatrickou chirurgii.

V rámci své praxe působil také na Klinice transplantační chirurgie IKEM Praha. Od r. 2013 je členem akademického senátu 3.LF UK Praha a od r. 2015 školitelem Studentské vědecké aktivity na 3.LF Univerzity Karlovy v Praze. MUDr. Matěj Patzelt absolvoval několik zahraničních stáží, například na Taiwanu, v Mexiku, Keni, Maďarsku nebo v Bulharsku.

Jazyky

 • Český jazyk
 • Anglický jazyk
 • Francouzský jazyk
 • Švédský jazyk

Vzdělání

 • 2015–2020 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, doktorské studium – Lékařská biofyzika, Ph.D.
 • 2009–2015 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, obor Všeobecné lékařství, MUDr.
 • 2019 Diplom celoživotního vzdělávání ČLK

Kurzy

 • Nové techniky v obnově kolagenu a augmentaci obličejových kontur (MUDr. Skála)
 • Aplikace výplňových materiálů v korektivní dermatologii (MUDr. Moskalyková)
 • Novinky v komplexním pojetí BRCA problematiky (MUDr. Zárubová)
 • Surgical Excellence in Breast Augmentation Based on Science (Racanti, M.D.)
 • Medical Training on Aesthetic Management and Injections Techniques with Hyaluronic Acid (Terzijska, Neradova, Kavkova, M.D.)
 • World Symposium on Ergonomic Implants, Gardone, Lago Di Garda 2018, Italy

„Život se neměří počtem nádechů, ale okamžiky, které dech berou.“

MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D.

Certifikace

Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Před pár dny jsem byla operována na ABClinic. Podstoupila jsem augmentaci s modelací prsou. Tímto chci poděkovat MUDr. Matěji Patzeltovi za skvělou a profi komunikaci, lidský přístup i zákrok. Také děkuji sestřičkám na lůžku, jak se o mne staraly. A rovněž i za kvalitní péči celému týmu. Ráda doporučuji. Lenka P. 
Modelace prsou
MUDr. Matěj Patzelt
Služby na klinice jsou na špičkové úrovni. Velmi pozorné a příjemné sestřičky. Dne 12.04 jsem podstoupila plastiku prsou a s výsledkem jsem velmi spokojená. Poměr cena/kvalita je velmi dobrý. Viktoria V.
Zvětšení prsou
MUDr. Matěj Patzelt
Chtěla bych tuto kliniku moc vychválit. Před týdnem jsem tam byla na zvětšení prsů a už samotná konzultace u pana doktora Patzelta byla skvělá. Měla jsem strach a stále jsem váhala zda na to mám jít, ale po konzultaci jsem byla rozhodnutá, že do toho jdu. Pan doktor vše krásně vysvětlil a prostě mě úplně nabil energií. Moc chci také pochválit paní Elen, která se mnou byla v kontaktu, se vším mi poradila a vše zařídila (neskutečně příjemná paní!). A co se týče operace a všeho kolem, bylo to na jedničku. Sestřička, která se o mne celou dobu starala byla neskutečná, víc takových! A samozřejmě práce pana doktora na jedničku. Určitě bych všem tuto kliniku doporučila! Byla jsem velmi spokojena. A moc děkuji 🙂Nicole I.
Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Chci velice poděkovat panu doktorovi Patzeltovi za skvěle odvedenou práci. Byla mi provedená augmentace s modelací a výsledek je skvělý. Konečně jsem si užila léto v plavkách sebevědomě. Operace proběhla bez komplikací a také veškerá pooperační péče včetně sestřiček a celého personálu byla naprosto perfektní. Pan doktor je profesionál. Všem doporučuji a mnohokrát děkuji. Aneta S.
Bichektomie
MUDr. Matěj Patzelt
Jaká úžasná zkušenost od konzultace až po pooperační péči! V červnu 2022 jsem podstoupila odstranění bukálního tuku a upřímně nedokážu vyjádřit, jak jsem vděčná za léčbu, kterou jsem dostala v ABClinic. Celá zkušenost od úvodní konzultace až po operaci a sledování byla bezchybná – nemluvě o výsledku, který mi mění život! Operoval MUDr. Matěj Patzelt, Ph.D., který je fenomenální lékař, umí uklidnit, a to jak svým chováním, tak svým hlasem. Nejen, že se o mě skvěle staral, ale také má roztomilý způsob, jak důkladně a srozumitelně vysvětlit postup, odpovídat na mé otázky, abych se cítila pohodlně. Je to perfekcionista a vysoce nadaný chirurg, který odvedl úžasnou práci při odstraňování mých bukálních tukových polštářků. Navíc tým kolem MUDr. Matěj Patzelta, Ph.D. a klinika, je prostě úžasný! Administrativní tým byl během celého procesu tak profesionální a byl vždy k dispozici, aby velmi trpělivě odpověděl na mé dotazy po celý den a večer. Týdny po operaci mě oslovili, ujistili se, že se vše správně hojí a zda je vše v pořádku. Navíc způsob, jakým se mnou sesterský tým komunikoval před operací a po ní, a jak se o mě postarali bezprostředně po odstranění bukálního tuku, mi dodal pocit bezpečí. Celý proces byl jako sen! Velké díky všem, kteří to umožnili! Jasmin S.
Augmentace s modelací
MUDr. Matěj Patzelt
Veliké DĚKUJI panu doktorovi MUDr. Matěji Patzeltovi za nádherně provedenou augmentaci a modelaci prsou. Výsledek předčil mé očekávání. Váhala jsem, a teď jsem velmi šťastná, že jsem se pro kliniku a dr. Patzelta rozhodla. Konzultace byla příjemná, pan dr. mi ukázal, jak budou moje prsa vypadat po operaci s 3D vizualizací. Realita je super! Děkuji také celému týmu ABClinic. Sestřičky jsou laskavé, ochotné. Ochotné. Plánuji řešit ještě bříško, takže na podzim se chystám přijít znovu. Marie P.
Zvětšení prsou
MUDr. Matěj Patzelt
U pana doktora Patzelta jsem byla na augmentaci prsou s vložením pod sval. Překvapil mě svým lidským, ale zároveň profesionálním přístupem. Neměl u mě lehký úkol – měla jsem opravdu velmi malá prsa. Vše mi trpělivě vysvětlil, ukázal na počítači s pomocí 3D vizualizace, jak budou moje prsa vypadat po operaci. S výsledkem jsem velice spokojená a konečně – mám prsa! Jsem ráda, že jsem na doporučení do kliniky šla. Jizvičky se krásně hojí také a mám velkou radost. Petra S.
Intimní oblast
MUDr. Matěj Patzelt
Velmi příjemný kolektiv včetně sálových i lůžkových sestřiček. Jsem rád, že jsem si pro zákrok v intimní oblasti vybral dr. Patzelta. Jeho trpělivost a profesionální přístup předčil moje očekávání. Ještě jednou děkuji. Martin V.
Bichektomie
MUDr. Matěj Patzelt
Velké poděkování směřuji koordinátorkám ABClinic, které mi vždy odpověděly na všechny mé dotazy, pomohly naplánovat předoperační vyšetření a všechny další náležitosti. Klinika je velice moderně zařízená, pokoje krásné. Absolvovala jsem bichectomii u dr. Patzelta a výsledek je perfektní. Simone W.

Publikační činnost

 • DUDÁK, Jan; ŽEMLIČKA, Jan; KREJČÍ, František; POLANSKÝ, Štěpán; JAKUBEK, Jan; MRZÍLKOVÁ, Jana; PATZELT, Matěj; TRNKA, Jan. X-ray micro-CT scanner for small animal imaging based on Timepix detector technology. Nuclear Instruments & Methods in Physics Research Section A – Accelerators Spectrometers Detectors and Associated Equipment. 2015, 774(11), 81-86. ISSN 0168-9002. DOI: 10.1016/j.nima.2014.10.076. IF: 1.316/2013
 • PATZELT, Matěj; ZÁRUBOVÁ, Lucie; KLENER, Pavel; BÁRTA Josef; BENKOVÁ Kamila; BRANDEJSOVÁ, Adrianna; TRNĚNÝ, Marek; GÜRLICH, Robert; SUKOP, Andrej. Anaplastic Large-Cell Lymphoma Associated with Breast Implants: A Case Report of a Transgender Female. Aesthetic Plastic Surgery. 2018, 42(2), 451-455. ISSN: 0364-216X. DOI: 10.1007/s00266-017-1012-y
 • STINGL, Josef; MUSIL, Vladimír; PIRK, Jan; STRAKA, Zdeněk; ŠETINA, Marek; ŠACH, Josef; KACHLÍK, David; PATZELT, Matěj. Vasa vasorum of the failed aorto-coronary venous grafts. Surgical and Radiologic Anatomy. 2018, 40(7): 769–778. ISSN 0930-1038. DOI: 10.1007/s00276-018-2036-y IF:
 • 1.003/2017
 • MUSIL, Vladimír; STINGL, Josef; VANĚK, Tomáš; RIEDLOVÁ, Jitka; SUCHOMEL, Zdeněk; ŠACH, Josef; KUDRNA, Václav; PATZELT, Matěj; KACHLÍK, David. Vasa nervorum of epicardial nerves and valves of small veins investigated in porcine heart by two types of vascular injections. Anatomical Record: Advances in Integrative Anatomy and Evolutionary Biology. 2021, Epub: Sep 17 2021 (v tisku), ISSN 1932-8486. DOI: 10.1002/ar.24774. IF: 2.064/2020.
 • PATZELT, Matěj; ZÁRUBOVÁ, Lucie; VECEROVA, Michaela; BÁRTA Josef; OUZKY Martin; SUKOP, Andrej. Risk Comparison of Using Autologous Corial Flap and Absorbable Breast Mesh in Subcutaneous Mastectomy with Immediate Breast Reconstruction. Aesthetic Plastic Surgery. 2022, in print. ISSN: 0364-216X. DOI: 10.1007/s00266-022-02799-6 IF: 2.326/2020

Přednášková činnost

 • Mrzílkova, J., Kutová, M., Patzelt, M., Koutela, A., Kirdajová, D., Bartoš, A., Řípová D., Čermáková, P., Tintěra, J., Zach P. Hippocampal spatial position evaluation on MRI for clinical practice and research. 13 th International Geneva / Springfield Symposium on Advances in Alzheimer Therapy, Geneva, Switzerland 3/2014
 • Patzelt, M., Mrzílková, J., Dudák, J., Krejčí, F., Žemlička, J., Franěk, M., Hubičková, L., Zach, P. Imaging of soft tissues in Micro-CT. International Congress of Clinical Anatomy 2015, Rouen, France 6/2015
 • Patzelt, M., Mrzílková, J., Dudák, J., Krejčí, F., Žemlička, J., Wurst, Z., Zach, P., Musil, V., Sýkora, V. Micro-CT Imaging of Mouse Brain Fixated in Ethanol. 19 th International Neuroscience Winter Conference 2017, Sölden, Austria 3/2017
 • Patzelt, M., Mrzílková, J., Dudák, J., Krejčí, F., Žemlička, J., Wurst, Z., Zach, P., Musil, V., Sýkora, V. Imaging soft tissues in micro-CT using new ethanol method. 2nd World Congress on Radiology and Oncology, Dubai, UAE 7/2018

Objednejte se na konzultaci zdarma

  Rádi zodpovíme Vaše dotazy nebo Vás objednáme na nezávaznou konzultaci. V případě zakoupení zákroku je konzultace zdarma.

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Možnost financování zákroků u společnosti KB – Essox

  Větší pocit bezpečí s pojištěním beautyprotect®

  Konzultace zdarma v případě zakoupení zákroku