Mezoterapie – neinvazivní omlazovací metoda, která dodá vaší pleti svěží vzhled

Díváte se na sebe někdy do zrcadla a vidíte, jak se na vaší pokožce podepsal zub času? Přestože sami sobě tvrdíte, že vrásky jsou přirozenou součástí stárnutí a nesou s sebou léta vzpomínek, nemůžete se s nimi srovnat. Chybí vám váš mladistvý vzhled a pevná pokožka, která i po probdělé noci vypadala svěží? Vyzkoušejte mezoterapii – omlazovací proceduru, která vám pomůže udržet si mladistvý vzhled. Přečtěte si, co tahle procedura obnáší a jaké výsledky vám přinese. 

Co je to mezoterapie? 

Mezoterapie je efektivní omlazovací metoda, která se využívá především v oblasti dermatologie. Během této procedury, která je minimálně invazivní, lékař aplikuje mikrojehličkami do kůže speciální roztoky, které obsahují vysoké množství vitaminů, aminokyselin, koenzymů, kyseliny hyaluronové a další druhy aktivních látek. 

Cílem mezoterapie je dostat tyto účinné látky pod kůži, kde podněcují tvorbu kolagenu a navozují intenzivní regeneraci buněk. Díky této účinné metodě bude vaše pleť vyhlazená, rozjasněná a vy si tak udržíte mladistvý vzhled.  

Mezoterapie ale neslouží pouze k omlazení obličeje. Můžete ji využít taky na oblast krku, dekoltu, hřbetu rukou a dalších části těla, kde toužíte po lepším vzhledu své pokožky a jejím omlazení. 

Typy mezoterapie 

Mezoterapie se stává stále oblíbenější procedurou a přesto, že se primárně využívá pro vylepšení vzhledu pleti, existují i další oblasti, kde tahle metoda umí zázraky. Přečtěte si, jaké existují typy mezoterapie a v jakých oblastech vám můžou jednotlivé typy pomoct: 

Mezoterapie pleti 

Cílem této procedury je omlazení a zlepšení vzhledu obličeje, popřípadě krku a dekoltu. Kromě vyhlazení jemných až středně hlubokých vrásek, mezoterapie přispívá taky k odstranění hyperpigmentace – pigmentové skvrny způsobené například slunečním zářením, stářím nebo po zranění.  

Vlasová mezoterapie 

Funguje na stejném principu jako v případě mezoterapie pleti. Lékař aplikuje pomocí mikrojehliček účinné látky přímo do pokožky hlavy a vlasových folikul. Tyto látky posilují oslabené vlasové folikuly a napomáhají k lepšímu růstu vlasů, zlepšení textury vlasů a snižují vypadávání vlasů.  

Mezoterapie na celulitidu 

Tento typ mezoterapie vám pomůže v boji proti celulitidě. Roztok, který lékař aplikuje, obsahuje aktivní látky, které pomáhají rozkládat tukové buňky a zlepšují pružnost kůže. Tak dojde nejen k redukci celulitidy, ale i k vyhlazení pokožky v problematických oblastech.  

Jak mezoterapie probíhá? 

Díky tomu, že je mezoterapie téměř neinvazivní metoda, nevyžaduje toto ošetření žádnou zvláštní přípravu ani speciální konzultaci, která by proběhla v jiném termínu než samotné ošetření. Jinými slovy celou proceduru zvládnete v rámci jedné návštěvy

Během konzultace před zákrokem lékař zhodnotí stav vaší pleti a pokožky a vhodnost zvolené metody, případně vám doporučí kombinaci s dalšími procedurami. 

Mezi další minimálně invazivní metody, které omladí vaši pokožku, patří například karboxyterapie. Během tohoto ošetření lékař aplikuje pod kůži oxid uhličitý, který má řadu léčebných vlastností.   

Ale zpět k mezoterapii. Před samotnou aplikací lékař důkladně vyčistí pokožku a nanese znecitlivující krém, díky kterému následnou aplikaci roztoku téměř neucítíte.  

Po znecitlivění pokožky následuje aplikace mezoterapeutického roztoku, který obsahuje aktivní látky, jako jsou vitaminy, minerály, aminokyseliny a další. Lékař roztok aplikuje injekcí pomocí několika vpichů do střední vrstvy pokožky. Dermis – neboli střední vrstva kůže – se nachází 4 mm pod povrchem kůže. Roztok se aplikuje do této vrstvy kůže kvůli maximální absorpci aktivních látek a dosažení požadovaného účinku. Celková doba ošetření je okolo 40 minut.  

Jak probíhá rekonvalescence? 

Po mezoterapii se vám můžou v oblasti aplikace objevit drobné pupínky, modřinky, zarudnutí kůže nebo můžete pozorovat zvýšenou citlivost kůže. Nemusíte se ale ničeho bát, jsou to přirozené vedlejší účinky, které během několika málo dní odezní. Díky tomu, že je mezoterapie téměř neinvazivní, můžete se prakticky ihned vrátit ke svému běžnému životu. První den po ošetření je ale vhodné pokožku příliš nezatěžovat. Doporučujeme tedy: 

  • Nepoužívat make-up a jinou dekorativní kosmetiku, 
  • nevystavovat se pobytu na sluníčku bez použití krému s vysokým ochranným faktorem, 
  • vynechat intenzivní cvičení 
  • a vyhnout se saunám a bazénům. 

Jaký má mezoterapie efekt? 

Výsledný efekt procedury je viditelný ihned po aplikaci. Jaké jsou hlavní výsledky, které mezoterapií získáte? 

  • Omlazení pleti: Díky aplikaci „pleťového koktejlu“ se zvýší pružnost vaší kůže a zlepší se její celkový vzhled.  
  • Zvýšení hydratace pleti: Vaše pleť bude hydratovaná, zvýší se její elasticita a lesk. 
  • Snížení viditelnosti pigmentových skvrn: Některé účinné látky v roztoku pomáhají snižovat produkci melaninu, který je příčinou nadměrné pigmentace. 
  • Zpomalení procesu stárnutí: Látky, které vám lékař pod kůži aplikuje, podněcují tvorbu kolagenu a napomáhají intenzivní regeneraci buněk. Díky tomu se vaše pokožka napne, pleť se rozjasní a vyhladí se drobné vrásky. 

Tip: Pokud vás trápí výraznější vrásky, můžete mezoterapii spojit s dalšími procedurami, jako jsou injekční výplně, které vyplní a vyhladí i hluboké vrásky. 

Stačí jít na mezoterapii pouze jednou? 

Už po jednom zákroku uvidíte výsledky, pokud ale chcete výraznější efekt, je vhodné proceduru opakovat. Obecně se doporučuje mezoterapii znovu podstoupit po měsíci a následně po čtvrt roce. Jak často chodit na mezoterapii pro udržení optimálního výsledku? Ideálně každých 6 až 12 měsíců, v závislosti na typu a stavu vaší pokožky. 

Vždy ale záleží na konkrétních doporučeních odborníka, který bude provádět proceduru. Ten totiž zohlední vaše individuální charakteristiky, jako je typ pleti, její citlivost, popřípadě doplňkové procedury.  

Pro koho je mezoterapie vhodná? 

Mezoterapie je vhodná pro ženy i muže, kteří chtějí nejen vylepšit vzhled své pokožky, ale chtějí ji také dostatečně hydratovat a vyživit. Mezoterapie je ideální nejen pokud vás už trápí povislá kůže a vrásky, ale i jako prevence pro udržení svěžího a mladistvého vzhledu.  

Naopak mezoterapie pro vás není vhodná, pokud máte alergii na některou z látek, která je v roztoku obsažená anebo v případě, že trpíte kožním onemocněním v ošetřované oblasti.

Kde podstoupit mezoterapii? 

Proceduru můžete podstoupit na mnoha klinikách estetické medicíny nebo u dermatologa. Předtím, než se pro mezoterapii rozhodnete, pečlivě vyberte nejen kliniku, ale také odborníka, který zákrok provede.  

Pokud nevíte, podle jakých kritérií vybrat vhodnou kliniku a odborníka, přečtěte si článek, který vám s výběrem zaručeně pomůže

Mezoterapie je šetrná a efektivní metoda, která vaši pleť revitalizuje a hydratuje do hloubky. Není to však jediná technika, jejímž výsledkem je omlazení pleti. Nejste si jistí, zda je mezoterapie to správné řešení pro vás? Objednejte se na nezávaznou konzultaci a nechte si poradit od zkušeného dermatologa. Ten na základě vašich konkrétních požadavků a typu pleti vybere metody, které vám přinesou kýžené výsledky. 

Napsat komentář