Liposukce a lipolýza v moderním stylu

Jestli je tato doba v něčem opravdu výhodná, pak je to čas, který máme pro realizaci svých velkých snů. Cesta za perfektní postavou může být jednou z nich. Pokud dlouhodobě řešíte snížení váhy a zvažujete zákroky spojené s odstraněním tuku, přichází ideální chvíle právě teď. Vydejte se s námi na malou exkurzi, abyste získali jistotu, sebevědomí, a třeba už příště do znovuotevřeného baru či kanceláře vejdete s figurou, kterou jste si vždycky přáli. Jen vám zkrátka chyběly informace, odvaha a čas.

Možná bojujete s celoživotní nadváhou, tělo nemáte pod kontrolou, jak jste byli zvyklí, ať už v důsledku porodu, přibývajícího věku či zdravotních problémů, nebo se vám navzdory příkladnému jídelníčku a pohybu nikdy nepodařilo určité partie vytvarovat, protože geny jsou silnější. Ve všech těchto případech může být odstranění tuku správným řešením. Každé tělo však potřebuje jiný přístup, který je nutné pečlivě vyhodnotit.

V první řadě je důležité si uvědomit, že liposukce ani lipolýza nejsou prostředky ke snížení hmotnosti. Pokud ale hubnete, využití možností lokálního odstranění nahromaděného tuku je jistě něco, co vám k dosažení vašeho cíle velmi pomůže. Technik se používá několik, volba té nejvhodnější závisí na řadě předpokladů. Osobně se však nejčastěji přistupuje ke kombinaci nejmodernějších metod a terapií, ideálně se zapojením výživového poradenství a tréninkového plánu. Mezioborová spolupráce je totiž jediná skutečně efektivní cesta.

Jaký je rozdíl mezi liposukcí a lipolýzou?
Liposukce je reálné odsávání tuku z těla. Provádí se buď v lokální anestezii, nebo v celkové narkóze (to v případě, pokud je zásah rozsáhlejší, nebo se řeší více korekcí najednou), vždy ovšem za použití tzv. tumescentního roztoku, který proces odsávání usnadňuje. Liposukce bývá mimo jiné součástí výkonů, jako jsou plastika břicha nebo lift stehen či paží. Změna je okamžitá, ale rekonvalescence náročnější a delší.

Naopak za lipolýzou se skrývá pomalejší, avšak šetrnější proces. Odstraňování tuku touto metodou využívá termického působení laserem či plazmou přímo v tukové tkáni. Zavedená sonda nahřívá okolní tuk, ten se rozpouští a odchází z těla lymfatickým systémem. Moderní přístrojové metody pracující na bázi radiofrekvence, kryolipolýzy či ultrazvukové kavitace využívají právě tento princip, tzn. rozrušují tukové buňky. Ty jsou po odumření vyloučeny lymfatickým systémem.

A co dnes patří k nejpokrokovější proceduře? „Termický šok“, kdy se v oblasti tukové tkáně v krátkém časovém intervalu prudce mění teplota. Takto pracuje přístroj ACRYOS, kterým naše klinika disponuje a nenajdete jej na žádné jiné české klinice.

Mimo to, že jsou moderní přístrojové metody neinvazivní a efektivní, umožňují nadstandardní péči o kůži. Nemusíte mít obavy, že po odstranění většího množství tuku se vaše kůže adekvátně nestáhne. I zde platí, že čím lepší technologie, tím kvalitnější výsledek. Pokud je pro klienta vhodná dlouhodobější cesta neinvazivní lipolýzy, doporučujeme zahrnout doplňkové terapie ke zlepšení tonu a elasticity kůže. Dosáhneme nejen odstranění tuku, ale i napnuté kůže nad místem zásahu. Do klientova protokolu ovšem zařazujeme vybranou přístrojovou péči i v případě, že se rozhodne pro liposukci. Před samotnou operací využíváme přístroj LPG, který stimuluje metabolismus a aktivuje lymfatický podkožní systém. Během liposukce používáme na sále technologie BodyJet a PlasmaLipo. Několik dní po zákroku doplníme rekonvalescenci opět přístrojem LPG. Ten rozproudí lymfu, urychlí hojení, vypne pokožku a vyhladí jizvy. Tento postup zaručuje optimální, dlouhodobý výsledek a minimalizuje rizika zákroků prováděných samostatně, jako jsou například právě povolení kůže nebo zhoršení celulitidy.

Na liposukci a lipolýzu používá naše klinika přístroje od monacké firmy RENEVE. Od stejné značky je i kosmetika pro domácí péči, jež pomáhá celý proces vylepšení postavy odstraněním tuku ještě urychlit a vylepšit.

Napsat komentář