Karboxyterapie: Cesta k mladistvé pleti a zdravějšímu vzhledu

Věděli jste, že má oxid uhličitý léčebné vlastnosti? Je to tak, a právě proto se tento plyn používá v rámci karboxyterapie – procedury, která nejen odstraňuje projevy stárnutí vaší pleti, ale přináší celou řadu dalších benefitů.


Poprvé byly účinky oxidu uhličitého objevené ve Francii v roce 1930. V tamních lázních zjistili, že pacientům, kteří se koupali v pramenech bohatých na CO2, se zlepšily kožní problémy a krevní oběh. Od té doby se procedura vyvinula a stala se oblíbeným dermatologickým zákrokem. Přečtěte si, jak karboxyterapie probíhá a jaké pozitivní účinky může mít nejen na vaši pleť. 

Je nutná konzultace?

I přesto, že je karboxyterapie minimálně invazivní metoda, stejně jako při jakékoliv jiné dermatologické proceduře by měla být prvním krokem konzultace s lékařem. Konzultace je důležitá zejména z toho důvodu, aby lékař zhodnotil váš zdravotní stav a prodiskutoval s vámi možná rizika a výsledky. Vzhledem k tomu, že se nejedná o náročnou proceduru, není potřeba žádná speciální příprava. A tak je možné konzultaci a ošetření provést v rámci jedné návštěvy

Tip: Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv esteticko-dermatologický zákrok, vždy si pečlivě vyberte kliniku a lékaře, který zákrok provede. Přečtěte si článek, ve kterém jsme pro vás sepsali 4 kroky, jak na to

Jak karboxyterapie probíhá?

Před samotnou procedurou lékař očistí ošetřovanou pokožku. Následně pod kůži pomocí plynových injekcí aplikuje netoxický oxid uhličitý. Množství CO2 a hloubka vpichu vždy záleží na ošetřované oblasti a požadovaných výsledcích. 

Jedná se o tenkou jehlu, a proto není potřeba na ošetřovanou oblast použít anestetikum. V průběhu aplikace můžete pocítit mírnou bolest, popřípadě mravenčení nebo lehké pálení. Všechny tyto projevy jsou přirozenými vedlejšími účinky a odezní brzy po ošetření.  

Délka procedury se odvíjí podle rozsahu ošetřované oblasti. Zpravidla ale trvá jedna aplikace zhruba 20 minut. Počet ideálních opakování určí lékař na základě požadovaných výsledků a stavu vaší pokožky. Běžně se počet sezení pohybuje mezi 5–10 opakováními v intervalu 1–2× týdně

Co obnáší péče po zákroku?

Výše zmíněné nepříjemné pocity odezní během několika minut po zákroku. V místě ošetření se můžou následně objevit drobné modřinky, ale i ty během několika dní zmizí.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o náročný zákrok, můžete se ihned po aplikaci vrátit k běžnému životu, včetně cvičení a dalších fyzicky náročných aktivit. Pouze při vystavování ošetřované pokožky slunci doporučujeme použít krém s vysokým ochranným faktorem.

Tip: Jestli se chcete vyhnout nežádoucím pigmentacím pokožky, tak byste se měli před slunečním zářením chránit během celého roku. Přečtěte si všechny tipy, jak chránit pleť přes léto.  

Jsou výsledky trvalé? 

Výsledky karboxyterapie přetrvávají přibližně 6 měsíců. Procesy stárnutí pokožky probíhají i po zákroku a z toho důvodu nejsou výsledky trvalé. Pokud chcete výsledky karboxyterapie udržet, doporučujeme proceduru v pravidelných intervalech opakovat. 

Ošetření je možné kombinovat i s dalšími technikami pro omlazení kůže, jako je například mikrojehličkování nebo ošetření intenzivním pulsním světlem (IPL).  

Jaké jsou kontraindikace?

Karboxyterapie je minimálně invazivní bezpečné ošetření. Přesto ale existují situace, kdy by se tahle procedura neměla aplikovat z důvodu rizika komplikací nebo zhoršení aktuálního zdravotního stavu. I kvůli tomu zákrok vyžaduje předchozí konzultaci, během které lékař vyloučí jakékoliv kontraindikace.

V případě jakých situací není karboxyterapie vhodná?

  • V období těhotenství a kojení.
  • V případě nezahojených poranění na kůži.
  • Při probíhajících zánětlivých procesech na kůži.
  • Při vážných zdravotních problémech.
  • Při diagnostikovaném onkologickém onemocnění. 

Je pro vás karboxyterapie vhodné ošetření?

Chcete získat mladistvý vzhled, ale nevíte, jestli je pro vás karboxyterapie ta pravá procedura? Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci. Naši zkušení specialisté zhodnotí stav vaší pokožky a vyberou procedury, které pro vás budou vhodné a přinesou vám požadované výsledky. Ať už vás trápí jakýkoliv nedostatek na obličeji nebo těle, společně pro vás najdeme ideální řešení. 

Napsat komentář