Jak se zbavit vrásek pomocí neinvazivních dermatologických procedur?

Vrásky jsou přirozeným projevem stárnutí pleti. A přesto, že symbolizují naše životní zkušenosti a moudrost, preferujeme hladkou krásnou pleť, na které se zub času nepodepsal. Naštěstí v dnešní době existuje řada způsobů, jak naši pleť omladit i přesto, že už za sebou máme roky a roky získávání životních zkušeností.

Zhruba od 25. roku života kůže pomalu začíná ztrácet schopnost vytvářet kolagen a kyselinu hyaluronovou. To postupně vede k viditelným projevům stárnutí pokožky, jako jsou vrásky a ztráta elasticity. Pojďte se podívat, jaké existují neinvazivní dermatologické procedury, které vám pomůžou tyto projevy zpomalit a minimalizovat. 

Výplně kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je přírodní látka, která se přirozeně vyskytuje v našem těle a má schopnost vázat vodu a udržovat vlhkost. Díky tomu přispívá k hydrataci a pružnosti pokožky. V estetické medicíně ji lékaři běžně využívají jako dermální výplň. Během procedury ji malými injekcemi aplikují do pokožky. Kyselina vyplní vrásky, tím vyhladí povrch pokožky, a navíc může pomoct stimulovat tvorbu kolagenu, což přináší dlouhodobé omlazení pleti. 

Po proceduře s kyselinou hyaluronovou uvidíte výsledky okamžitě. Tím, že se jedná o látku, která se v těle běžně vyskytuje, umožňuje dosáhnout přirozeného vzhledu pokožky. Navíc není potřeba žádná dlouhá rekonvalescence a vedlejší účinky jsou minimální a do několika dní odezní.  

Nevýhodou této procedury je její dočasný výsledek. Pokud byste tedy chtěli dosáhnout trvalého výsledku, je potřeba proceduru pravidelně opakovat. 

Aplikace injekcí proti vráskám

Asi vás překvapí, že pro injekční vyhlazení vrásek se používá v  podstatě jed, produkovaný běžně se vyskytující anaerobní bakterií. Jedním z jeho účinků je schopnost dočasně zablokovat nervové signály, a tím narušit normální hybnost. A to je přesně to, čeho využívá estetická medicína. Když se látka aplikuje do konkrétních svalů na obličeji, znemožní se jejich hybnost, a tím se vrásky vyhladí a sníží se jejich viditelnost.  

Injekce je ideální na vyhlazení vrásek na čele nebo mimických vrásek kolem úst. Tato procedura je rychlá a vy se můžete téměř okamžitě vrátit k běžnému životu. Pro trvalé omlazení obličeje je opět nutné injekční vyhlazení vrásek pravidelně opakovat.

Laserová terapie

Tato terapie využívá světelnou energii laseru k léčbě různých kožních problémů. Každý typ laseru má specifickou vlnovou délku, která umožňuje proniknout do konkrétních vrstev v pokožce. V každé vrstvě laser funguje trošku jinak, ale ve všech případech dochází k absorpci světelné energie, která se následně mění na teplo. Působení tepla má pak různé pozitivní účinky. Některé lasery můžou stimulovat tvorbu kolagenu, regenerovat pokožku nebo odstraňovat pigmentové skvrny.  

Omlazení pleti laserem se často zaměňuje s ošetřením intenzivním pulzním světlem (IPL). V obou případech se jedná o metody pracující se světlem. Ale oproti laseru, IPL není omezené na specifickou vlnovou délku. Jeho výhodou tedy je široké spektrum účinku, ale na druhou stranu jde o méně přesné ošetření

Chemický peeling

Jedná se o kosmetickou proceduru, při které se na pokožku aplikuje chemický roztok, který obsahuje kyseliny nebo enzymy. Tento roztok odstraňuje povrchové vrstvy pokožky, což podporuje tvorbu nových buněk, kolagenu a elastinu. Výsledkem je svěží a zářivá pokožka. 

Chemický peeling je jednoduchý a téměř bezbolestný, může pomoci také se zmírněním akné a jizev po akné. Jedná se opět o proceduru, kterou musíte podstupovat pravidelně, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Pokud máte vysoce citlivou pokožku, chemický peeling zřejmě nebude tou pravou procedurou pro vás.

Mezoterapie

Další efektivní omlazovací metodou je mezoterapie. Lékař pomocí mikrojehliček aplikuje do kůže speciální roztoky, které obsahují vysoké množství vitaminů, aminokyselin, koenzymů a kyseliny hyaluronové. Cílem je pokožce dodat potřebné živiny a podpořit regeneraci buněk. Pokud byste si chtěli udržet mladý a svěží vzhled, doporučujeme mezoterapii pravidelně opakovat. 

Uvažujete o dermatologické proceduře, ale nevíte, jaká je pro vás ta správná? Objednejte se na nezávaznou konzultaci, kde lékař zhodnotí stav vaší pleti a navrhne vám ideální řešení.  

Napsat komentář