Odhalte svou pokožku bez obav: Jak se zbavit celulitidy bez námahy?

Trápí vás ďolíčky a nerovnosti na kůži a bojíte se kvůli tomu svou pokožku v létě odhalovat? Existuje způsob, jak se zbavit celulitidy zcela bez námahy. Jak na to? Sepsali jsme pro vás tipy, co pomáhá na pomerančovou kůži a jak vám pomůže přístrojová terapie.

Co je celulitida?

Celulitida je metabolická porucha podkožní tkáně (označuje se také jako pomerančová kůže), kterou vyvolávají lymfatické změny. Konkrétně dochází k poruše krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni. Tím narůstá objem podkožních tukových buněk, které následně tlačí proti kůži a tvoří tak různé nerovnosti. 

Tento kosmetický problém postihuje přibližně 90 % žen, a nemusí se s ním potýkat jen ty s nadváhou. Objevuje se však i u mužů. Nicméně u ženského pohlaví je kvůli odlišnému uspořádání podkožních tukových buněk častější. 

Nerovnosti a ďolíčky na kůži se obvykle vyskytují na místech, kde se nejvíce ukládá tuk. Nejčastěji jsou to stehna, hýždě a boky, ale objevit se můžou také na kotnících, lýtkách, pažích či břiše. Celulitida u mužů bývá nejčastěji tam, kde působí mechanický tlak prádla či opasku. Najdete ji proto zpravidla na bedrech, hýždích a břiše.

Typy celulitidy

Každý typ celulitidy vzniká jiným způsobem, jinak se projevuje a postihuje jiná místa. Pojďme se na tři různé typy celulitidy podívat blíže: 

1. Tuková celulitida

Vzniká především nedostatkem pohybu, špatným stravováním a nadváhou. Tuk se v tomto případě hromadí v tukové tkáni, což narušuje správný chod metabolismu. Při tukové celulitidě není kůže citlivá na dotek ani bolestivá při štípnutí, má ale hrbolatý vzhled. Nerovnosti se pak nachází především na břiše, hýždích a bocích. 

2. Vodová celulitida

Vodovou celulitidu způsobuje špatný lymfatický a žilní oběh, otoky a tlak na lymfatické cévy tak vedou k zadržování vody. Tělo poté ztrácí schopnost efektivně vylučovat tekutiny, což vede k jejich hromadění pod kůží a následně i ke vzniku hrbolaté pokožky. Nerovnosti se pak objevují na stehnech, lýtkách, kotnících, a dokonce i pažích. Oproti tukové celulitidě je kůže bolestivá na dotek a často se vyskytuje i pocit těžkých nohou. Tento typ celulitidy mívají často štíhlé ženy. 

3. Vláknitá celulitida

Jde o jeden z nejodolnějších typů celulitidy, způsobují ji totiž kolagenová vlákna, která se tvoří okolo starých tukových buněk. Genetika a sedavé zaměstnání patří mezi nejběžnější příčiny jejího vzniku. Pokožka je u vláknité celulitidy nejenom citlivá, ale také hodně bolí.

Co ovlivňuje vznik celulitidy?

Vznik celulitidy ovlivňuje celá řada faktorů, může jimi být: 

 • Pohlaví – ženy postihuje celulitida mnohem více, protože mají podkožní buňky uspořádané jinak než muži. Mohou za to pojivové tkáně ve svislých pruzích, tukové buňky se tak snáze dostávají k povrchu kůže. Naopak u mužů jsou tyto buňky hlouběji, nachází se totiž v síťovém vzoru. Navíc ženská pokožka je tenčí, i proto je tuk na povrchu více vidět. 
 • Hormony – celulitida se nejčastěji objevuje při výrazných hormonálních změnách (například v pubertě, během těhotenství, po porodu, v přechodu). Zvýšená hladina estrogenu změkčuje vaziva a zvyšuje ukládání tuku. 
 • Dědičnost – pokud se celulitida objeví u vás v rodině, můžete ji mít i vy (nejčastěji tak vzniká vláknitá celulitida). 
 • Životní styl a strava – ke vzniku celulitidy přispívá také nedostatek pohybu, nedostatečný příjem tekutin, potraviny s vysokým obsahem tuků a soli, nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nadváha a stres. 

Co pomáhá na celulitidu?

Do boje proti celulitidě se můžete pustit různými způsoby. Vsadit můžete na domácí rady a tipy, nebo své nedokonalosti přenechat odborníkům. Obě varianty vám teď přiblížíme. 

Jak se zbavit celulitidy z pohodlí domova?

Vyzkoušejte několik osvědčených tipů, které vám mohou pomoci dosáhnout hladší a pevnější pokožky bez nutnosti návštěvy odborníků. Podívejte se, co proti celulitidě funguje: 

 • Zdravá strava – zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny, vitamíny a antioxidanty, a omezte příjem jednoduchých cukrů a alkoholu. 
 • Bylinky a doplňky stravy – vyzkoušejte bylinky a doplňky stravy vhodné na léčbu celulitidy – například echinaceu, měsíček lékařský, cejlonskou skořici a ačokču. 
 • Pohyb a cviky na celulitidu – ideální je cokoliv, co stimuluje lymfatický systém – nejlépe tedy chůze, běh, jízda na kole, plavání nebo jóga. Vyzkoušejte také různé cviky – například dřepy, výpady či zvedání nohou. A při dlouhém sezení nohy protahujte. 
 • Krém na celulitidu – krém, gel nebo olejíček přímo určený na celulitidu zlepšuje mikrocirkulaci krve, pomáhá odvádět přebytečnou vodu, urychluje metabolické procesy a podílí se na regeneraci pokožky.  
 • Válečky a kartáče proti celulitidě – pro stimulaci lymfatického systému můžete využít různé druhy masážních válečků a kartáčů. 
 • Studená sprcha – lymfu pomáhá stimulovat také střídání teplé a studené vody. 
 • Masáž proti celulitidě – správně provedená masáž dokáže urychlit činnost lymfatického systému a zlepší tak stav pokožky. Anticelulitidní masáž můžete provést klidně sami doma, nebo si dojít na manuální či přístrojovou lymfodrenáž. 

Tip: Až tyhle tipy vyzkoušíte a pocítíte jejich účinek, pak se v létě nebudete stydět odhalit své tělo v plavkách. Nezapomeňte ale ani na další rady, jak chránit pleť během letních měsíců.

Jak odstranit celulitidu bez námahy?

Pokud ale toužíte po rychlém a účinném odstranění celulitidy, pak pro vás bude ideální volbou přístrojová terapie. Ošetření bývá bezbolestné a připomíná spíše příjemnou masáž, není proto potřeba anestezie. 

Před samotným zákrokem odborník posoudí stupeň celulitidy a navrhne vám vhodnou metodu ošetření. Pomerančové kůže vás pak zbaví různé typy moderních technologií. Ty se mohou kombinovat, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. 

Mezi účinné metody, jak se zbavit celulitidy, patří: 

 • Lipotouch – jedná se o neinvazivní metodu štěpení tukových buněk za pomoci nízkofrekvenčního ultrazvuku. Tato technika efektivně redukuje tuk a zlepšuje pevnost a pružnost pokožky.
 • LPG ošetření – touto metodou se prostřednictvím biostimulace aktivují přirozené procesy vaší pokožky. LPG ošetření vám tak zredukuje tuky a pokožku zpevní i prokrví. 
 • Acryos – technologie Acryos kombinuje více terapeutických postupů (například elektroporaci a kryolipolýzu) pro zajištění maximálního odstranění pomerančové kůže. 
 • A další… 

Samotný zákrok trvá zpravidla 30 až 60 minut a odcházíte po něm hned domů. Pro viditelné snížení tukové tkáně doporučujeme ošetření několikrát opakovat

Tip: Váháte, zda u nás zákrok podstoupit? Přečtěte si recenze našich klientů.  

Jak předcházet celulitidě?

Nejlepším způsobem je dodržování zdravého životního stylu, což by mělo zahrnovat pravidelný pohyb a vyváženou stravu. Celulitida není zdravotním onemocněním, jedná se pouze o estetický problém, který se projevuje nerovnostmi pokožky. I tak může způsobovat nepříjemnosti (diskomfort, omezení ve volbě oblečení, snížené sebevědomí). 

Vyhrajte boj s celulitidou

Trápí vás celulitida na stehnech, zadku, břiše nebo dalších částech těla a necítíte se zkrátka dobře? Díky přístrojové terapii se jí můžete zbavit zcela bez námahy. Pokud si vyberete právě nás, váš problém vyřešíme rychle a efektivně. Vaše pokožka pak bude hladší a pevnější. Objednejte se k nám na nezávaznou konzultaci.

Napsat komentář