Jak se dělá liposukce a jaké jsou výsledky?

Liposukce, známá také jako lipoplastika, je kosmetickým chirurgickým zákrokem, při kterém se pomocí tenké kanyly odstraňuje nadbytečný tuk z určitých oblastí těla. Může se jevit jako lákavá možnost zejména pro ženy, které chtějí odstranit přebytečné faldíky a zlepšit obrysy svého těla. Tento estetický zákrok umožňuje cílené odstranění tuku z problematických oblastí, mezi které tradičně patří boky, břicho a stehna.

Jak se liposukce provádí?

Obecně se realizuje pomocí malých řezů v kůži, do kterých se zavádí tenká kovová kanyla s vakuovým systémem. Každá liposukční technika má svá pro i proti. Existuje několik druhů liposukce, které se liší metodou provedení. Mezi nejčastěji používané patří:

  • Klasická liposukce – do místa, ze kterého se má tuk odstranit, se zavedou malé kovové kanyly, které následně tukové buňky rozruší a odsají.
  • Ultrazvuková liposukce – za použití ultrazvukových vln dojde k rozpadu tukových buněk a snížení objemu tuku.
  • Laserová liposukce – tukové buňky se rozruší pomocí laserových paprsků.
  • Vodní liposukce – k rozrušení tukových buněk a jejich odstranění používá vysokotlakou vodu. Jedná se o metodu, která je šetrnější k okolním tkáním a umožňuje rychlejší hojení.
  • Kombinovaná liposukce – jedná se o techniku, která spojuje klasickou liposukci s dalšími kosmetickými zákroky, jako jsou například facelift, augmentace prsou nebo abdominoplastika. Při této technice je provedeno více kosmetických úprav najednou, čímž můžete dosáhnout celkově lepšího vzhledu.

Jaké jsou výsledky liposukce?

Po proceduře se pokožka ošetřovaných partií sama vytvaruje do nových kontur. Jako u většiny operací se doba, za kterou se výsledky projeví, u jednotlivých jedinců liší. Většina lidí však uvidí konečné výsledky cca tři měsíce poté, co se během zákroku nežádoucí tuk odstraní. Po liposukci budou místa, kde vám chirurg odstranil tuk, poněkud oteklá. Do konce prvního týdne by se však měl počáteční otok zmírnit. Než však úplně zmizí, může to trvat až šest týdnů.

Jak se o tělo starat po zákroku?

Váš chirurg vám pravděpodobně poradí nosit během zotavování kompresní prádlo, aby se otoky co nejvíce zmenšily. Po jakémkoli estetickém zákroku byste měli o své tělo pečovat, abyste dosáhli nejlepších dlouhodobých výsledků. Je vhodné zmínit, že výsledky liposukce přetrvávají při zdravém životním stylu. Ačkoli operace tukové vaky z konkrétních oblastí odstraní, nebrání budoucímu přibírání na váze.

Uvažujete o liposukci?

Rádi byste se zbavili nadbytečného tuku v oblasti stehen, břicha, paží nebo podbradku? Zákrok vám pomůže v případě, že se vám nedaří zhubnout pomocí upraveného jídelníčku a pravidelného cvičení. Přijďte na nezávaznou konzultaci, na které vám v ABClinic vše rádi vysvětlíme a odpovíme na vaše otázky.

Napsat komentář