Jak probíhá zvětšení rtů? V článku najdete odpověď

Říkáte si někdy, jak je svět nespravedlivý? Proč jste se taky nenarodili s krásnými plnými rty jako Angelina Jolie? Příroda každému nenadělila smyslné rty, ale to neznamená, že je nemůžete mít. Estetická medicína zná hned několik způsobů, jak i z úzkých a nevýrazných rtů udělat přednost.  

Každá doba s sebou nese určitý ideál krásy, ta dnešní, kromě štíhlé vysportované postavy, dlouhých zdravých vlasů a hladké pleti, za ideál krásy považuje také smyslně plné rty. I díky tomu patří zvětšení rtů neboli augmentace mezi nejoblíbenější zákroky estetické medicíny. Podívejte se, jaké existují možnosti zvětšení rtů a jak probíhají.  

Před tím, než si vyberete metodu, je dobré si ujasnit, jestli chcete docílit pouze dočasného efektu, nebo toužíte po trvalém zvětšení rtů. Pokud s modelací a zvětšením rtů nemáte žádné předchozí zkušenosti doporučujeme nejprve zvolit dočasnou variantu, díky které zjistíte, jak se s novými rty cítíte a až následně se rozhodnout pro trvalé řešení. Neméně důležitý je taky výběr správné kliniky estetické medicíny a především chirurga, který bude zákrok provádět

Zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové

Zvětšení rtů, jejich modelace či vyrovnání asymetrie pomocí kyseliny hyaluronové patří k nejoblíbenějším nechirurgickým dočasným metodám. Proč se využívá právě kyselina hyaluronová? Protože jde o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle a má schopnost udržovat pokožku hydratovanou a elastickou

Průběh zákroku 

Před zákrokem se na rty aplikuje lokální anestetikum ve formě krému nebo injekce, aby se minimalizovala bolest během procedury. Následuje aplikace výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Lékař postupně vpichuje výplň pomocí tenké jehly, aby dosáhl požadovaného výsledku.  

Efekt zvětšení či modelace je viditelný ihned, ale rty bývají zpravidla citlivé, lehce oteklé a mohou se objevit drobné modřinky, proto finální efekt uvidíte, až tyto drobné vedlejší účinky odezní.  

Výsledný efekt vám vydrží až 9 měsíců, vždy ale záleží na schopnosti pokožky vstřebávat kyselinu hyaluronovou. 

Zvětšení rtů vlastním tukem

Slyšely jste už o lipofillingu? Jde o metodu, při které lékař odstraní tuk z oblasti, kde je ho přebytek a následně odebraný tuk aplikuje tam, kde je potřeba – například do rtů.  

Průběh zákroku je obdobný, jako v případě aplikace kyseliny hyaluronové, jen s tím rozdílem, že se do rtů aplikuje vlastní tuk. Lipofilling rtů je dočasná metoda zvětšení rtů, protože část tuku se postupně absorbuje, a navíc podléhá přirozeným změnám v těle. 

Tip: Přečtěte si, jaký je rozdíl mezi lipofillingem, liposukcí a lipolýzou

Metod pro modelaci rtů existuje více. Mezi hojně využívané patří také permanentní make-up, kdy pomocí vytetované kontury dosáhnete efektu větších a plnějších rtů. Na trhu najdete také řadu přípravků na zvětšení rtů. Jejich účinek je však diskutabilní. 

Lip lift

Lip lift je mini invazivní trvalý zákrok, který vám zajistí mladší a svěží rty a atraktivnější vzhled. Jak? Díky zkrácení vzdálenosti mezi horním rtem a nosními dírkami, které zajistí optické zvětšení horního rtu.  

Průběh zákroku 

Lip lift se provádí v lokální anestezii. Během zákroku chirurg provede řez nad horním rtem a odstraní část pokožky. Tím se zkrátí vzdálenost mezi rty a nosem, čímž se odkryje více růžové části rtů. To vytváří dojem zvětšených a mladších rtů. Následně lékař řez sešije těsně pod nosem, takže vznikne jizva, která bude téměř neviditelná. Celá operace trvá okolo 45 minut

Po zákroku se můžete ihned věnovat každodenním činnostem. Jen je potřeba prvních pár dní dodržovat klidový režim a vyhýbat se fyzickým aktivitám. Stehy se vytahují týden po operaci a finální efekt uvidíte již do 2–3 týdnů.

Silikonové implantáty pro zvětšení rtů

Další možností trvalého zvětšení rtů je použití silikonových implantátů. Ty jsou vyrobené z lékařského silikonu, který je měkký a flexibilní.  

Průběh zákroku

Zákrok je miniinvazivní a provádí se za použití lokálního anestetika. Probíhá tak, že lékař vytvoří drobné řezy v koutcích úst, kterými vloží do rtů implantát. Řezy jsou následně ošetřené vstřebatelnými stehy. Tato procedura trvá zhruba jednu hodinu.  

Rekonvalescence trvá okolo dvou týdnů, kdy mohou být rty lehce oteklé a citlivé. Po dobu rekonvalescence je vhodné dodržovat klidový režim.  

Tip: Pokud vás láká mít plné rty, ale máte obavy. Přečtěte si, jak pracovat se strachem z plastické operaci či jiných zákroků estetické medicíny.

Ať už si vyberete dočasné, nebo trvalé zvětšení rtů, vždy nejprve absolvujte konzultaci s lékařem. Je důležité, aby lékař věděl, jaká je vaše představa o výsledném tvaru a velikosti rtů. I na základě toho vám doporučí vhodnou metodu, která vám přinese požadovaný výsledek. 

Napsat komentář