Chcete mít krásnou a hladkou pleť? Řešením je microneedling

Lidské tělo je neuvěřitelné v mnoha směrech, jedním z nich je jeho schopnost sebe-regenerace. A právě této vlastnosti využívá metoda microneedlingu neboli mikrojehličkování. Speciální jehličky se vpichují do pokožky a tvoří na pokožce mikrotraumata, která aktivují přirozené regenerační procesy pokožky. Pokožka začne vytvářet elastin a kolagen, aby došlo k její obnově. Microneedling je kosmetický zázrak, který vaši pleť omladí, navrátí ji zdravý vzhled a odstraní nedokonalosti. 

Co vše microneedling dokáže?

Estetických nedokonalostí pleti existuje spousta a s řadou z nich vám dokáže pomoci. 

  • Redukuje vrásky: Vrásky vznikají stárnutím pleti. Pleť postupem času ztrácí schopnost tvořit přirozeně kolagen a elastin. Microneedling tvorbu těchto látek aktivuje a tím dochází k vyhlazení pokožky a k redukci jemných vrásek. 
  • Zlepšuje elasticitu pokožky: Kolagen hraje klíčovou roli v udržení mladistvého vzhledu pokožky, zajišťuje totiž pleti elasticitu, pevnost a hydrataci.  
  • Pomáhá s  hyperpigmentací: Při obnovení pokožky dochází k odstranění odumřelých buněk, tím se zlepšuje textura pleti a snižuje viditelnost pigmentových skvrn. Pokud se na ošetřenou pokožku navíc aplikují vhodné produkty s účinnými složkami, mohou podpořit redukci hyperpigmentace. 
  • Redukuje jizev: Stimulací tvorby nových kolagenových vláken pomáhá microneedling snížit viditelnost jizev. Velice účinný je zejména u jizev, které vznikly po akné
  • Zlepšuje akné: Microneedling pomáhá s akné hned v několika směrech. Zaprvé stimuluje proces obnovy pokožky a celkově proces hojení. Dále také snižuje tvorbu kožního mazu, což může být jeden z důvodů tvorby akné. V neposlední řadě odstraňuje zanesené póry a redukuje záněty a zarudnutí pokožky.

Jak se na microneedling připravit?

Jedná se o miniinvazivní metodu, z toho důvodu není potřeba žádná speciální příprava. Ale přesto se ujistěte, že jste zdraví vy i vaše pokožka. Pleť by neměla jevit známky akutního zánětu nebo jiného poranění. Během konzultace lékaře informujte o alergiích, užívaných lécích a chronických nemocech. 

Jak vypadá průběh ošetření? 

Před samotným ošetřením lékař pleť důkladně odlíčí a vyčistí, aby minimalizoval riziko infekce a maximalizoval výsledky procedury. Následně nanese na kůži anestetikum, díky kterému je zákrok bezbolestný. Na základě vašich individuálních potřeb a cílů lékař zvolí vhodné sérum a typ mikrojehliček a pomocí přístroje provádí větší množství jemných vpichů, které vytvoří na pokožce mikrotraumata. Tato mikrotraumata naruší velice jemně povrch pokožky a tím spustí přirozený proces tvorby kolagenu a elastinu. Zároveň tyto drobné vpichy vytváří prostor pro aplikaci mezoterapeutických sér, která ještě zefektivní celou proceduru. 

Po proceduře je pokožka mírně začervenalá a podrážděná. V místě vpichů se mohou objevit malé červené tečky. Tyto reakce jsou běžné a zpravidla odezní během 1 až 14 dnů. Pro rychlejší regeneraci použijte jemné hydratační přípravky pro zklidnění pokožky. Naopak se v prvních dnech vyhýbejte přímému slunečnímu záření, sauně, kosmetice nebo soláriu. 

Kdy uvidím výsledky?

Po ošetření se odstartuje proces obnovy kůže, který probíhá několik měsíců. Výsledky tedy neuvidíte ihned, ale postupně můžete sledovat, jak se vaše pleť vyhlazuje, napíná a rozjasňuje. Abyste dosáhli viditelného omlazení pleti a nejlepších výsledků, je dobré zákrok několikrát opakovat. Počet opakování se odvíjí od aktuálního stavu vaší pleti, obecně ale platí, že je vhodné provést 3 až 6 procedur.

Je pro mě microneedling to pravé?

Jestli vás trápí na pleti jakékoliv nedokonalosti, pak ano, microneedling je pro vás to pravé. Pomůže vám, pokud vaše pleť ztrácí pružnost a pevnost, nebo pokud bojujete s akné a zůstávají vám na pokožce jizvičky.

Byť se jedná o proceduru, která je miniinvazivní, doporučujeme vám nepodcenit výběr vhodné kliniky a opravdu se svěřit do rukou odborníků. Pomoci s výběrem vám mohou například reference ostatních klientů. 

Jestli vás tato procedura zaujala, můžete se objednat na nezávaznou konzultaci, kde se vám naši specialisté budou věnovat a zodpoví vám všechny vaše otázky. 

Napsat komentář